in

Kandidát na prezidenta Marek Hilšer odešel z živé debaty! Co jej k tomu vedlo?!

instagram.com instagram.com
Reklama

Prezidentské volby se nezastavitelně blíží a na televizních kanálech jako je Nova, CNN Prima news a další, postupně probíhaly prezidentské debaty. Jedna z posledních debat proběhla 12.1 na Nově v 17:00 s kandidáty, kteří mají nižší volební preference. Této debaty se zúčastnil i Marek Hilšer. Druhá debata proběhla ve 20:15 téhož dne. Pozvaní byli ale kandidáti s vyššími volebními preferencemi.

Marek Hilšer je senátor, lékař a nynější kandidát na prezidenta. Na prezidenta kandidoval taktéž před 5lety. Během letošních debat, například v debatě na Primě, upozorňoval a ohrazoval se proti názoru, že by se prezidentští kandidáti měli dělit na dvě pomyslné skupiny. Tento postoj utvrdil při jeho činu na zmiňované debatě na Nově.

„Demokratická debata je o tom, aby byly rovné podmínky. Já je dnes bohužel nevidím, proto nemohu setrvat v této debatě, protože bych souhlasil s tím, s čím nesouhlasí obyvatelé České republiky.“ Po těchto slovech Marek Hilšer položil na své místo svoji fotografii, aby jej “zastupovala”, se všemi si potřásl rukou, popřál kandidátům štěstí, voličům popřál šťastnou ruku u voleb a odešel.

Tento kontroverzní krok se stal středem mnoha diskuzí. Někteří s Markem Hilšerem souhlasí, jiní naopak ne. Sám Hilšer má za to, že by prezident měl hrát férovou hru a postavit se proti jakýmkoli nepravostem. Ať už s jeho názorem souhlasíte či nikoliv, tak je třeba uznat, že má tento kandidát obrovskou odvahu.

Volby prezidenta začínají v pátek 13.1 ve 14:00 a končí v sobotu 14.1 ve 14:00. Během sobotního odpoledne by se již měly znát výsledky prvního kola. Pokud některý z kandidátů získá nadpoloviční většinu, tak je prezidentem zvolen bez potřeby druhého kola.

Čerpali jsme z forum24.cz a seznamzpravy.cz

Reklama