in

Jak si vede Survivor Česko & Slovensko? Pojďme si projít klady a zápory!

instagram.com
Reklama

Všichni bezpochyby známe americkou reality show Survivor. Jedná se o drsnou reality show, která se vysílá v různých formách téměř po celém světě. Když před pár měsíci přišlo oznámení, že se Survivor bude točit i u nás a na Slovensku, vzbudilo to mnoho nadšení, ale také obav.

Naše verze Survivora se natáčí v Dominikánské republice. Pořad vznikl ve spolupráci s produkční společností Acun Medya Global, což je turecká společnost, která tvoří Survivora i pro další země jako například Řecko. Z tohoto můžeme usoudit, že se česká verze této soutěže v určitých znacích liší od té populární americké verze s moderátorem Jeffem Probstem.

Premiéra a následující díly vyvolaly velikou dávku nespokojeností. Lidé si stěžovali zejména na přítomnost “celebrit”. Podle názoru většiny tito lidé do soutěže nepatří, protože výhru zkrátka nepotřebují a nedávají do soutěže všechno. Další věcí je bezpochyby stopáž daných dílů. Jeden díl trvá něco málo přes dvě hodiny. To je zkrátka moc. Hra se tak postupně mění v nudnější koncept, kdy posloucháme nudné dialogy, které občas ani nejsou slyšet.

To, co lidé naopak chválili, je moderátorský výkon Ondřeje Novotného. Muž na správném místě, u kterého jde vidět, že jej Survivor opravdu baví, je skvělý a oproti předchozímu pokusu s názvem Robinsonův ostrov, který taktéž moderoval, můžeme vidět ohromné zlepšení až o několik tříd. Soutěže se taktéž potkaly s víceméně kladnými názory. Většina z nich jsou zábavná na koukání a neomrzí.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ondrej Novotny (@ondrejnovotny)

Můžeme zpozorovat velkou sebereflexi produkce. Od prvních dílů, kde jsme viděli horší sestříhání, špatný zvuk a další, se věci změnily. Pokud neslyšíme nějaký důležitý dialog, přidají se titulky, na střihu se taktéž zapracovalo… Z české verze se tento pořad postupně posouvá k lepšímu a my, fanoušci, doufáme, že tomu bude pokračovat i nadále.

Sledujete taktéž našeho Survivora? Pokud ano, rozhodně neváhejte napsat a sdělit nám, jaký je váš oblíbený soutěžící, kterému držíte pěsti, váš oblíbený tým a celkově váš názor na tuto reality show. Budeme se těšit.

Reklama