in

Jak dlouho bychom přežili na každé z planet? To by vás nenapadlo!

pixabay.com
Reklama

Předpokládejme, že by se lidé naučili dýchat ve vesmíru bez speciálního vybavení a našli by jsme způsob, jak se dostat na jakoukoli planetu ve sluneční soustavě. Přestože tato informace nebude v blízké budoucnosti pravděpodobná, podívejme se, jak by se člověk cítil na různých planetách naší sluneční soustavy bez ochranných zařízení. A při pohledu na velké ambiciózní plány od Elona Muska, můžeme začít cestovat do vesmíru dříve, než jsme předpokládali.

1. Merkur

Pokud byste někdy chtěli navštívit tuto planetu a vyhnout se nepříjemným následkům, musíte mít s sebou časovač a teploměr. Výkyvy teplot na Merkuru jsou jen naprosto šílené. V jeden den by mohly teploty dosáhnout 426ºC a k večeru klesnou až na -178ºC. Merkur se otáčí relativně pomalu, abychom přežili, tak bychom museli zachytit okamžik, kdy se denní teplota změní na tu noční, něco příjemného mezi 426°C a -178°C.

Planeta Merkur
od u/fahimmawy ve vesmíru

2. Venuše

Pokud byste někdy měli šanci vstoupit na Venuši, měli byste na to jen jednu sekundu . Mimochodem, použití slova „Užij si to“ by bylo trochu sarkastické, protože je těžké říci přesností, co vlastně by tě zabilo na konci té jedné jediné sekundy. Atmosféra této planety je složena ze 98% kysličníkem uhličitým a tlak je 90krát větší než na Zemi, plus její celý povrch je pokryt hustými mračny, ze kterých prší kyselina sírová. Kromě toho průměrná teplota dosahuje téměř 450°C.

Nejjasnější obraz Venuše!
od u/kcgg123 ve vesmíru

3. Mars

Přestože je Mars prvním kandidátem na kolonizaci vesmíru, nejdelší doba, kterou byste mohli na této planetě zůstat, je asi 80 sekund. Jeho atmosféra je z 95% oxid uhličitý. Mars je velmi chladný a průměrná teplota je – 62°C.

Mars je planeta, která představuje úterý. Minulý týden jsem se zapojil do malé války s několika lidmi zde na redditu. Ten den to skončilo. Ve středu, kdy má hlavní vliv Merkur, se pokusili o komunikaci, aby mě přiměli vzdát se. Jak začleníte planety do svého řemesla?
od u/kai-ote v elderwitches

4. Jupiter

Největší planeta ve sluneční soustavě bude pro vás přátelská pouze po dobu jedné sekundy. A pak vás tento gigant šokuje svými zuřivými větry a hurikány, které lidské tělo prostě nedokáže zvládnout. Planeta je obklopena plynem, který je v zásadě tvořen vodíkem a heliem. Kromě toho šílený vír zvyšuje zahřáté plynné hmoty na povrchu planety, které tvoří krystaly amoniakového sněhu a není možné si představit, jak by někdo mohl vydržet tento šílený toxický koktejl.

Aurora (AKA “Northern Lights”) on Jupiter.
by u/Zalonne in space

5. Saturn

Toto je další vesmírný gigant, který vám umožní zůstat na něm méně než jednu sekundu. Kromě plynových mraků má Saturn neustále velmi silné větrné kolize, které mohou dosáhnout 1800 km za hodinu. Saturn vytváří na svém povrchu tak šílená tornáda, že by žádný živý tvor ani neměl čas mrknout, než by se proměnil v kosmický prach.

Jsou takové fotografie Saturnu skutečně skutečné? Přečtěte si komentář, proč se ptám. Dík.
od u/BlaykOSRS ve vesmíru

Reklama

6. Uran

Tato planeta je pokryta horkou směsí vody, amoniaku a metanu. Vlastně ani nemůžeme říci, jak dlouho byste mohli zůstat na této planetě, protože byste ani neměli čas přistát, téměř okamžitě byste se rozpustili v té šílené směsi. Proto prostě není čas přežít ani přistát. Nemá ani žádný pevný povrch, kam by to vlastně šlo.

Uran dalekohledem
u /Zalonne ve vesmíru

7. Neptun

Čas pro člověka na této planetě je méně než sekunda. Hrozné podmínky zničí jakýkoli předmět, aniž by se to dalo nějak očekávat. Opět zde řádí super silné vichřice. Děsivý vítr na Neptunu někdy může být i rychlejší než je rychlost zvuku.

Neptun je krásná planeta
od u/seawaver1 ve spacepornu

Tak musíme uznat, že celkové zjištění pro nás bylo velmi překvapivé. Čekali bychom poněkud delší časové úseky, alespoň v řádech minut, ale maximálně jen jedna sekunda? To by nás teda jako nejčastější odpověď rozhodně nenapadlo. A jaké očekávání jste měli vy?

Tématem jsme se inspirovali na youtube.com

Reklama