in

Hlava královské rodiny má rakovinu! K léčbě má však pozitivní přístup

tn.nova.cz
Reklama

Uběhlo pouhých pár dní druhého měsíce roku 2024 a Buckinghamský palác prohlásil nemilou věc. Král Karel III. má rakovinu a momentálně probíhá proces léčby. K léčbě se staví pozitivně a je rád, že toto téma veřejně otevřel. Díky němu se o této problematice zvýšilo povědomí a více mužů chodí na vyšetření prostaty. 

Buckinghamský palác oficiálně uvedl, že král Karel III. má rakovinu. Ačkoliv veřejnosti mluvčí paláce neprozradili, o který typ rakoviny se jedná, dle dostupných informací by měl být Karel III. v procesu léčení již od pondělí. “Král je ohledně léčby pozitivní a moc se těší, až se co nejdříve vrátí k plnění svých povinností,” uvedl mluvčí paláce.

Během léčení zastoupí jeho místo ostatní příslušníci královské rodiny. “Jsem vděčný svému lékařskému týmu za rychlý zásah, který byl možný díky nedávnému zákroku v nemocnici. Svoji diagnózu dávám veřejně, aby se předešlo jakýmkoli spekulacím,” řekl Karel III.

Veřejnosti však otevřeně neprozradil typ rakoviny a v jakém stádiu se momentálně nachází. Jediné co lidé ví je to, že se nejedná o rakovinu prostaty ale při jejím šetření byla odhalena. Ani v procesu léčení se Karel III. nevzdá všech svých povinností, pokračovat totiž bude v podepisování listin a soukromých jednání.

Zveřejnění informací mělo dle Karla III. vést k tomu, aby muži chodili na vyšetření prostaty. Zároveň je velmi rád, že se povědomí o této problematice zvýšilo (mluví o tom data z britské zdravotní služby). Princ Harry plánuje osobní setkání s jeho otcem v nemocnici.

Inspirovali jsme se z: novinky.cz

Reklama