in

Důležité! 8 signálů rukou, který by měl každý znát!

brightside.me
Reklama

Zachránit se pomocí signálu ruky, zanechat diskrétní zprávu o násilném zneužívání nebo gesta při řízení nebo jízdě na kole, které vám mohou pomoci vyhnout se nehodě. Není pochyb o tom, že signály rukou mohou být silným komunikačním nástrojem. Studie ve skutečnosti ukázaly, že naše gesta mohou odrážet naše myšlenky, mohou pomoci ostatním lidem lépe nám porozumět a mohou dokonce nahradit potřebu mluvit. Proto jsme se rozhodli vám ukázat 8 signálů rukou, které byste měli znát.

1. Signál o pomoc!

Pokud potřebujete záchranu, jedno jednoduché gesto rukou vás může zachránit: mávejte oběma rukama nahoru a dolů. Tímto způsobem jakýkoli vrtulník nebo letadlo okamžitě zjistí, že potřebujete pomoc. Pokud máváte pouze jednou rukou, může to být zaměněno se znakem „ahoj“.

aceboater.com

2. Signál pro domácí násilí.

Někdy není možné vyslat mluvenou zprávu, že se cítíte ohroženi svým partnerem. V takovém případě je nejlepší volbou tento signál. Jen držte ruku vzhůru s palcem zastrčeným v dlani a potom prsty sklopte dolů. Tento signál můžete ukázat, když s někým mluvíte osobně nebo prostřednictvím videohovoru.

brightside.me

3. Signál ruky k zastavení.

Signál ruky k zastavení je důležitý, když řídíte auto nebo jedete na kole ve městě. Když začínáte zpomalovat, vystrčte ruku vedle sebe a otočte ruku směrem k zemi. Tímto způsobem bude osoba za vámi vědět, že pozvolna zpomalujete, a také zpomalí.

brightside.me

4. Ruční signál k otočení.

Tento tip je také pro řidiče a cyklisty. Pokud to nejde jinak, můžete právě takto naznačit, že měníte jízdní pruh či směr. Pokud odbočujete doleva, nechte ruku rovnou. Pokud odbočíte vpravo, sklopte ji a namiřte ruku k obloze.

brightside.me

5. Signál souhlasu.

Pokud s někým mluvíte prostřednictvím videa nebo jste učitelem online kurzu, může být užitečný signál souhlasu. Chcete-li nepřerušovat to, co ten druhý říká, stačí souhlasit tak, že necháte vystrčený svůj malíček a palec dlaní směrem k mluvící osobě.

brightside.me
Reklama

6. Signály rukou v projevech.

Při prezentaci je to, co děláte rukama, stejně důležité jako to, co říkáte. Chcete-li si okamžitě vybudovat důvěru a uklidnit své publikum, otevřete ruce dlaněmi vzhůru. Toto gesto má obvykle pozitivní vliv na lidi.

brightside.me

7. Signál rukou na pomoc neslyšící osobě.

Když vidíte někoho ztraceného nebo v nouzi a je hluchý, můžete se zeptat, zda daná osoba něco potřebuje, a to tak, že uděláte znamení „pomoci“. Zavřete levou ruku v pěst a nechce vystrčený palec směřující nahoru. Umístěte jej nad pravou nataženou dlaň a zvedněte obě ruce před hruď.

brightside.me

8. Signál rukou na pracovním pohovoru.

Na pracovním pohovoru musíme předvést své nejlepší já, což může být velmi stresující. Chcete-li ukázat nadřazenost a sebevědomí, používejte při poslechu tazatele spjaté prsty. Jednoduše přiložte dlaně směrem k sobě, prsty spojte a nasměřujte je nahoru.

brightside.me

9. Bonus: Gesto ruky pro úzkost.

Pocit úzkosti vám může snadno zničit den. Pokud ale máte záchvat úzkosti, zkuste zavřít prsty obou rukou a dotknout se špičkou svých dvou palců. Jedná se o gesto ruky jógy, které je známé tím, že vás uklidní a najde klid.

brightside.me

I když si člověk může myslet, že některá gesta jsou opravdu zbytečná, nikdy nevíte kdy vám mohou zachránit život. Například gesto volání o pomoc je podle nás opravdu důležité. V naléhavé situaci by nikdo nechtěl, aby bylo jeho volání o pomoc zaměněno se signálem pozdravu,.. no ne?

Čerpali jsme z brightside.me

Reklama