in

Duha, paprsek slunce a mrak! Královnino rozloučení z nebes či náhoda?

instagram.com instagram.com
Reklama

Podle oficiálního vyjádření královské rodiny zemřela královna Alžběta II. ve čtvrtek 8. září v odpoledních hodinách. Zhruba v tu stejnou dobu se nad Buckinghamským palácem objevila obrovská dvojitá duha. Veřejnost tehdy doufala, že je to poselství dobrých zpráv, jelikož věděli o tom, že zdravotní stav královny je špatný. Opak byl pravdou. A nebylo to jediné “znamení” z nebes, které se v souvislosti v úmrtím 96 leté Alžběty II. objevilo.

Lidé ve Velké Británii truchlí nad ztrátou své milované královny. Její smrt se zapíše do historie podobně, jako když zemřela princezna Diana. Tyto momenty si budou navždy pamatovat. Po oznámení jejího úmrtí začali lidé před Buckinghamským palácem zpívat britskou hymnu. Někteří se rozplakali. Tak moc pro ně královna znamenala.

Díky dešti, jak také naznačovala záplava deštníků na záběrech z blízkosti Buckinghamského paláce, se shodou okolností v podobný čas objevila dvojitá duha. I nad hradem Windsor, který byl královninou residencí se duha objevila. Symbolické je to také proto, že se Alžbětě II. v Británii přezdívalo duhová královna, díky barevným kostýmkům a šatům, které tak ráda nosila.

Hodinu po úmrtí se dokonce nad britským Telfordem objevil mrak, který obrysem připomínal až moc nápadně anglickou královnu. Okamžik zachytila místní obyvatelka. Svěřila se s tím na internetu. Z úkazu byla v šoku. „Jela jsem domů a doslova jsem zpanikařila,“ uvedla.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Revista TVNotas Oficial (@revistatvnotas)

Poslední rozloučení z nebes viděli lidé při přesunu královniny rakve do katedrály svatého Jiljí v Edinburghu. Tisíce Skotů, kteří kráčeli po boku krále Karla III., byli okamžikem dojati. Najednou se mraky částečně rozestoupily a vůz s rakví osvítil jediný paprsek slunce. Fotografii pořídila během průvodu fotografka Georgie Gillard, která ji také zveřejnila na svém Instagramu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Georgie Gillard (@geegie.photo)

Zda se jedná o náhodu, nebo se královna skutečně takto s lidem rozloučila, to už necháme na každém z vás. Každopádně svět je veliký a o náhody tu není nouze…

Čerpali jsme z blesk.cz, idnes.cz, super.cz

Reklama