in

Další zbytečná smrt kvůli TikTok výzvě!

pixabay.com instagram.com
Reklama

A máme tu opět téma TikToku. Pokud si dobře vzpomínáte, o dvou podobných případech jsme již psali. Jednalo se o mladé dívky, které zemřely při plnění výzvy na TikToku. Jejich rodiče pak sociální síť žalovali. Nyní je to tady znovu. Tentokrát se jedná o chlapce, který zemřel v nemocnici po odpojení od přístrojů, které ho udržovaly při životě. Co se mu stalo? Jeho matka uvedla, že také plnil nebezpečnou výzvu s názvem Blackout Challenge.

Matka našla začátkem dubna svého dvanáctiletého syna  Archieho v bezvědomí s páskem okolo krku. Další děsivý příklad toho, co se může stát, když jsou děti “bez dozoru” na sociálních sítích. Nebezpečná výzva Blackout Challenge nabádá lidi natočit video toho, jak se sami škrcením snaží omdlít. Samozřejmě je do toho nikdo nenutí, přesto se najde spoustu dobrovolníků, kteří se o to pokouší.

Od dubna utekly týdny, co Archie Battersbee ležel v kómatu v londýnské nemocnici Whitechapel. Lékaři chtěli provést test mozkových funkcí. Ten měl pomoci zjistit, zda jeho mozek funguje nebo nastala mozková smrt. Jeho rodiče s tím však nesouhlasili, což odstartovalo sérii soudních slyšení.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený The Independent (@the.independent)

Koncem května soud rozhodl, že magnetická rezonance může být provedená. Zjistilo se, že mozek chlapce má téměř nulovou aktivitu. Lékaři navrhovali odpojení od přístrojů. Rodina byla stále proti a soud pokračoval. Konečný verdikt stanovil na konci července. Rodiče podali stížnost u Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku. Ani tam ale neuspěli.

Nakonec požadovali alespoň to, aby byl jejich syn převezen do hospice. Soudkyně žádost opět zamítla, jelikož by byl převoz podle ní riskantní. Podle oznámení matky zemřel Archie v sobotu ve 13:15 našeho času. Stalo se to dvě hodiny po tom, co lékaři postupně ukončovali jeho léčbu. „Jsem ta nejhrdější matka na světě. Byl to krásný chlapec a bojoval až do úplného konce,“ řekla Danceová novinářům před nemocnicí.

Jaký je vůbec důvod plnění těchto nesmyslných a nebezpečných výzev na sociálních sítích? Nejedná se totiž o první ani poslední zbytečnou smrt. Kvůli čemu? Zviditelnění sebe samého, být in, potlačit nudu, napodobit své přátele nebo vzory, získat sledující…. opravdu to za to stojí? 

Čerpali jsme z novinky.cz

Reklama