in

CyberBEAST, co táhne Porsche vs. samotné Porsche? Výsledek je neuvěřitelný!

twitter.com
Reklama

Elon Musk opět ví, jak překvapit! Tesla totiž konečně začala prodívat Cybertruck a neskutečný CyberBEAST se nemá rozhodně za co stydět. Koneckonců, co se jeho výkonu týče, demonstrační video mluví za vše!

Dámy a pánové, určitě si pamatujete trapas z roku 2019, kdy se údajně nerozbitné sklo Cybertrucku přímo na premiéře při testování jeho odolnosti rozbilo. V ten moment měl Musk nejen z ostudy kabát, ale ještě k tomu se akcie Tesly výrazně propadly. Jak se ale zdá, poučil se ze svých chyb a máme tu CyberBEAST, které Musk popsal slovy: „Užitečnější než pickup, rychlejší než sportovní auto.“

Na jeho výrobu prý používá stejnou ocel jako na Starship ve svém projektu SpaceX. Auto je tak odolné nejen proti korozi a oděru, ale i zkrutu. Rozhodně to tak není auto jen na parádu. Na tažném zařízení dokáže utáhnout až neuvěřitelných 5 tun, zatímco přímo na korbě může být naložená další tuna!

Sílu auta se proto rozhodl na své show názorně demonstrovat. Šlo o takzvaný Drag-race (sprint s pevným startem), kdy Cybertruck postavil proti Porsche 911. Na samotném závodu by však nebylo nic zajímavého a Tesla by samozřejmě vyhrála. Překvapení ale přišlo ve videu na posledních záběrech. CyberBEAST totiž táhlo za sebou druhé Porsche 911!

 

 

A jak můžete vidět, i s takovou zátěží samotné Porsche porazilo. Z nuly na sto se totiž Cybertruck dostal za neuvěřitelných 2,6 sekundy.

Co se ceny týče, máte na výběr ze 3 verzí podle výbavy, dojezdu a výkonu. Podle toho se tak cena pohybuje od 1 360 000 Kč, přes 1 800 000 Kč až po 2 230 000 Kč. Již nyní je prý spuštěna objednávka na tyto vozy. Našel se tu snad někdo, kdo by měl zájem?

Tématem jsme se inspirovali na vtm.zive.cz

Reklama