in

Co budeme dělat? Hrozí konec Facebooku a Instagramu v Evropě!

instagram.com
Reklama

Dámy a pánové, dokážete si představit, že byste se jednou ráno probudili, zapnuli telefon, chtěli se podívat, co nového ve světě sociálních sítí a až na pár výjimek (jako například Tik Tok, Snapchat nebo YouTube) byste měli smůlu? Ano, slyšíte dobře. V Evropě totiž hrozí omezení nebo dokonce konec Facebooku a Instagramu!

Sociální síť Facebook má a nebo měl snad každý z nás. Existuje již od roku 2004, a i když celá tato platforma původně měla být jen pro studenty Harvardovy univerzity, jak můžeme vidět, těší se oblibě po celém světě. Obzvláště oddělená chatovací platforma Meggenger.

Co se týče sociální sítě Instagram, tu máme možnost využívat již od roku 2010 a spousta dnešních teenagerů si bez ní nedokáže představit byť jen jediný den. Zveřejňování a prohlížení hromady fotek s různými filtry je pro mnohé zvědavce neodolatelným lákadlem.

Bohužel, společnost Meta Platforms (dříve známá jako Facebook) před pár dny přišla s nemilým překvapením. Kvůli větším a přísnějším regulacím na téma ochrany osobních údajů ze strany Evropské unie, je pro společnost Meta nemožné schraňovat celková data a osobní data uživatelů tak, aby to bylo v souladu s evropskými vyhláškami o GDPR.

Sociální sítě Instagram i Facebook ale potřebují schraňovat tato data a odesílat je na velké servery z toho důvodu, aby mohly na 100% fungovat a to například z pohledu cíleného marketingu, ze kterého má společnost Meta největší zisk. Z toho vyplývá, že pokud mezi společností Meta a požadavky Evropské unie nenastanou nějaké kompromisy, budou obě zmiňované sociální sítě staženy z celého území EU.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený ImmoPotam (@immopotam)

Zní to celkem jako patová situace. Ať už to však dopadne jakkoli, doufáme že obě strany dojdou k rozumnému řešení tohoto sporu a nebudou muset provádět žádné razantní kroky, které by nám, jako obyčejným uživatelům platforem, udělaly čáru přes rozpočet.

A co si o tomto problému myslíte vy? Dokážete si snad svůj život představit bez Instagramu a Facebooku?  

Inspirovali jsme se na echo24.cz a tn.nova.cz

Reklama