in

Britský kurýr DPD se upracoval k smrti, našli ho přímo v dodávce!

pixabay.com pixabay.com
Reklama

Pokud máte rádi svou práci, děláte ji obětavě a dáváte do toho všechno. I když ji rádi nemáte, zřejmě jste tu a tam zvlášť v některých profesích před Vánoci museli pracovat přesčasy. Ale znáte někoho, kdo by se doslova upracoval k smrti? Podobný případ se totiž stal nedávno ve městě Dartford v Anglii. Obrovské pracovní vytížení kurýra DPD souviselo s rozsáhlou akcí známou jako Black Friday. Obchodníci lákají zákazníky na velmi výhodné ceny a ti toho každoročně náležitě využívají. Objednané zboží však musí také doručit a tak stejně jako před Vánoci mají kurýři velmi napilno.

Devětačtyřicetiletého britského kurýra Warrena Nortona ze společnosti DPD jeho vysoké pracovní nasazení stálo život. Našli ho jeho kolegové v dodávce ve městě Dartford. Vůz byl zaparkovaný v depu doručovací společnosti DPD, pro kterou muž pracoval. Když ho jeho spolupracovníci našli, mysleli si, že ho kvůli pracovnímu vytížení přemohla únava a usnul.

pixabay.com

Když kolegové zdánlivě spícímu muži zaklepali na okno tak nereagoval. Přišlo jim to zvláštní, proto rozbili okno a dveře otevřeli. Když to udělali, muž vypadl ze sedačky na podlahu bez známek života. Přítomní ihned zavolali záchranku, ale snahy o oživení skončily bez úspěchu. Lékař ho na místě prohlásil za mrtvého.

“Warren posledních sedm dní pracoval až 14 hodin denně, aby doručil co nejvíc balíků před černým pátkem. Manažeři se nás snaží přesvědčit, abychom pracovali déle, protože jsme lidé samostatně výdělečně činní, a tak si to k nám mohou dovolit. Říkají, že na podlaze ve skladu nesmí za žádnou cenu zůstat ani jeden balík,” svěřil se listu The Sun Nortonův kolega, který si přál zůstat v anonymitě.

Samozřejmě byla oslovena firma DPD a ta tvrdí, že oni za jeho pracovní nasazení a následnou smrt nemohou. “Pan Norton byl samostatně výdělečně činným řidičem, v naší firmě byl dobře známý a uznávaný. V tuto chvíli myslíme na jeho přátele a rodinu. Naprosto ale odmítáme jakákoli obvinění z nátlaku na dlouhou pracovní dobu. Z právních a bezpečnostních důvodů důsledně sledujeme hodiny každého řidiče. Pan Norton pracoval v průměru pět dní v týdnu a hodiny, které odpracoval, byly v rámci zákonných limitů,” vyjádřili se podle webu Daily Record zástupci společnosti.

Obětavého kurýra potkal smutný konec. Rodině přejeme upřímnou soustrast. Práce je důležitá, ale každý z nás by měl myslet také na sebe a své zdraví. To je přece to nejdůležitější.

Čerpali jsme z tn.nova.cz

Reklama