in

Bláznivá ruská fackovací soutěž míří do Česka! Organizace Redface a její velké plány.

Soutěž ve fackování míří do Česka
instagram.com
Reklama

Nyní budou padat facky nejen v Rusku a Americe, ale také u nás v České republice. Fackovací soutěž se stává čím dál tím větším hitem! Společnost RedFace sní o tom, že za rok vyprodá O2 Arénu.

Světem se momentálně rozléhá soutěž, jejímž cílem je uzemnit soupeře jednou fackou. Princip je jednoduchý, postaví se proti sobě dva rovnocenní soupeři a rozhodčí hodí mincí která rozhodne, který z nich začne. Jakmile mince dopadne, jeden z dvojice se připraví a udělí soupeři facku, která ho při nejlepším uspí.

Bizarní soutěže jako je tato většinou lákají spoustu diváků, to je hlavním důvodem, proč se nedávno rozhodl tuto akci spustit sám šéf slavné americké organizace UFC Dana White.

“Peníze utrácíme, abychom se ujistili, že tam máme dva zdravé lidi s náležitou lékařskou péčí jak během zápasu, tak po něm. Pokud se vám to nelíbí, nedívejte se. V boxu inkasují bojovníci 300-400 úderů, zde dostanou 3-5 facek,” řekl Dana White v rozhovoru při debutu jeho prvního turnaje facek.


Tohoto bizarního sportu se v Česku ihned chytila organizace RedFace, která zasvětila celý svůj marketingový tým na propagaci a rozjezd.

“Našim snem je do roka a do dne vyprodat O2 arénu. Půjdeme malými krůčky směrem vzhůru. Uvidíme, zda se nám to podaří,” uvedl moderátor Michal Kavalčík v rozhovoru pro deník Sport.

Dále diváku ujistil, že tato fackovací soutěž, která přišla z Ruska se sice zdá jako jednoduchá disciplína, opak je však pravdou. Věří, že se do soutěže přihlásí plno fitness sportovců, kteří mají velké svaly a chtějí se předvést. Dle něho má tato soutěž obrovskou tradici a pokud prý mohou padat facky ve sněmovně, mohou padat i v hale.

Tématem jsme se inspirovali na top-fight.cz

Reklama