in

Aktivisté se přilepili k silnici. Jednoho museli vyřezat i s asfaltem!

youtube.com
Reklama

Klimatičtí aktivisté v pátek 9.12. zablokovali dopravu v německé Mohuči. Bylo jich celkem šest ale jednomu se přilepení k silnici povedlo tak dobře, že záchranáři uvažovali o amputaci ruky. Nakonec ho odřezali pomocí úhlové brusky i s kusem asfaltu. Muže to však od podobných aktivit rozhodně neodradilo, již se stihl zúčastnit dalšího protestu.

Jeden z mužů použil na přilepení své ruky k asfaltu superlepidlo s pískem. Svůj účel splnilo až moc dokonale. Jeho tři kolegy se podařilo odlepit pomocí olivového oleje, extra přilepeného muže nikoliv. Nastoupila tedy těžší technika. Odlepení muže i s kusem asfaltu trvalo hodinu a půl. Nakonec se obešlo bez zranění.

Na záběrech videa můžeme mužovu ruku vidět a není to moc příjemný pohled. Přítomní byli policisté, záchranáři i silničáři. Neobešlo se to bez náhodných přihlížejících, fotografů a samozřejmě dopravní zácpy.

Záchranáři ho navzdory tomu, že zvažovali ruku amputovat, nakonec vyřezali pomocí úhlové brusky a kladiva s příklepem. Díry ve vozovce museli poté silničáři ihned zacelit. Muž je po vyproštění z ulice v Mohuči zřejmě v pořádku. Mluvčí aktivistů z Letzte Generation (Poslední generace) uvedla, že byl v pondělí přítomen na další akci v Berlíně.

Páteční akce aktivistů způsobila v Mohuči k velké dopravní zácpy. Na místě zasahovalo kolem 80 záchranných složek. Protože aktivisté svým protestem bránili řidičům v jízdě, zahájila proti nim policie úkony trestního řízení pro porušení shromažďovacího zákona a poškození majetku.

Čerpali jsme z novinky.cz

Reklama