in

10 zajímavých FAKTŮ o legendární hře Mafia. O těchto věcech jste možná ani nevěděli!

Reklama

V dnešním článku se podíváme ne legendární hru Mafia. Všichni dobře víme, že pochází od českých ručiček a pronikla do každého kouta světa. Spoustu hráčů si jí zamilovalo a je označována jako nejlepší hra z tuzemska. Pojďme se společně podívat na několik faktů, o kterých jste možná neměli ani tušení.

1.

Zdroj: YouTube.com
Zdroj: YouTube.com

V prvním díle Mafia se nachází přes padesát vozů. Ale všimli jste si, že nesedí značky? Je to kvůli tomu, že se vývojářům nepodařilo sehnat licenci a tak udělali téměř stejná auta odpovídající té době, ale museli nahradit názvy jako Ford za Bolt, Ceasar místo Alfa Romeo či Celeste Marque jako původní Mercedes-Benz.

2.

Zdroj: herbmuseum.ca
Zdroj: herbmuseum.ca

Víte, že soundtrack je ve hře téměř nadčasový? Mezi písničkami se objevuje například skladba Djanga Reinharta, který v té době ještě nic nevydával.

3.

Zdroj: sktorrent.eu

Americký dabing měli na starosti herci ze slavného seriálu Rodina Sopránů, což je seriál vypracující o rodině mafiánů.

 

POKRAČOVÁNÍ NA DALŠÍ STRÁNCE.

4.

Zdroj: mafia.scorpions.cz
Zdroj: mafia.scorpions.cz

Našli jste ve hře někdy nějaký easter egg? Všimli jste si třeba někdy, že v misi se závody obsadí žebříček jména jako Chris Barnes, Peter Tätgren, David Vincent, Bill Steer či Will Rahmer? Jedná se o metalové hvězdy.

Reklama

5.

Zdroj: refresher.cz
Zdroj: refresher.cz

V druhém díle Mafie najdete také spoustu easter eggů, ale všimli jste si někdy plakáty s hledanými zločinci? Jedná se o vývojářský tým.

6.

Zdroj: archiv.ihned.cz
Zdroj: archiv.ihned.cz

Ve hře najdete spoustu Playboy časopisů, ale v té době ještě nevycházeli. Hra se odehrává v letech 1950-1952 a časopis vznikl v roce 1953.

POKRAČOVÁNÍ NA DALŠÍ STRÁNCE.

7.

Zdroj: ahaonline.cz
Zdroj: ahaonline.cz

Samotný Vlastimil Zavřel řekl, že nikdy nedaboval nic sprostějšího než Mafii II. To se váže na rekord, který vznikl v roce 2010 za nejvíce použití slova „fuck“. Toto slovíčko je ve hře téměř 400krát.

8.

Zdroj: games.tiscali.cz
Zdroj: games.tiscali.cz

Víte, že ve hře byl tkzv. systém reputace?
Vitův status se odvíjel na základě skutků, které udělal. Pokud zabil civilistu reputace šla ke dnu, ale pokud daroval bezdomovci peníze šla zase nahoru.

9.

Zdroj: YouTube.com
Zdroj: YouTube.com

Každý hráč měl možnost si koupit zbrojní licenci. Pokud policista viděl Vita se zbraní stačilo jen ukázat pas a bylo všechno v pořádku.

10.

Zdroj: portoalegre.travel.com
Zdroj: portoalegre.travel.com

Ve hře se náhodně měly rozsvěcovat a zhasínat okna budov, aby působila více realisticky.

Reklama