in

10 šílených TEORIÍ, které zcela ZMĚNÍ VÝZNAM vašich oblíbených FILMŮ. Co vy na to?!

Zdroj : brightside.me
Zdroj : brightside.me
Reklama

Někteří diváci mají tendenci interpretovat události ve slavných filmech svým vlastním způsobem, najít skryté znamení a zprávy. Díky své aktivní představivosti vznikají neuvěřitelné teorie, díky nimž jsou filmy samy okouzlující. Jaký je na to váš názor? Líbí se vám jiný možný konec?

1. Joker je válečný veterán.

Tato teorie se týká filmu The Dark Knight (2008) a tvrdí, že vysvětluje bohatou znalost postavy Heatha Ledgera o zbraních a výbušninách, stejně jako zakrývání původu jeho fyzických a duševních jizev. Někteří fanoušci uvádějí linky z filmu, kde Joker hovoří o lhostejnosti lidí k tomu, že se věci jako  „nákladní vojáci“ dostanou „vyfukovanými“.Možná, že tento supervillain je prostě obětí posttraumatické stresové poruchy?

Zdroj : brightside.me
Zdroj : brightside.me

2. James Bond není konkrétní osoba, ale kódové označení přidělené různým agentům.

Proč nepoužít stejnou logiku známého 007? Pokud jde o skutečnost, že Bondovy oblíbené martini drinky „Protřepat, nemíchat“  – možná to může být nějaká korporátní etika, kterou musí každý nový agent dodržovat!

Zdroj : brightside.me
Zdroj : brightside.me

3. Gandalf chtěl po celou dobu poslat orli do Mordoru.

Fanoušci  Pána prstenů se často ptají, proč Gandalf nevyužil orli proto, aby zaletěl Frodo do Mordoru, aby mohl rychle a bezpečně zničit Prsten. Podle jedné teorie to chtěl čaroděj udělat, ale rozhodl se, že bude sdílet své plány s dalšími členy bratrstva poté, co dorazili do lesa Lorien, kde by byli skrytý před očima Saurona. Když se však chystal spadnout do bezedné jámy, Gandalf křičel: „Fly, you fools!“ Je to škoda, že ho nikdo nepochopil správně.

Zdroj : brightside.me
Zdroj : brightside.me

4. Všechny události v Grease jsou ve skutečnosti Sandyho umírající vize.

V písni „Letní noci“ na začátku  Grease (1978) charakterem Johna Travolty se uvádí, že se Sandy téměř utopil během prvního setkání. Jedna z populárních teorií uvádí, že dívka vlastně nepřežila a že ve filmech jsou její umírající vize, jak se Danny marně snaží oživit ji na pláži. Na konci filmu se Sandy a Danny dostanou do červeného kabrioletu a auto vyrazí do oblohy – to musí být skutečný okamžik, kdy dívka zemře a zamíří do nebe. Přidá do příběhu zcela nový pozitivní rozměr, ne ?!

Zdroj : brightside.me
Zdroj : brightside.me

5. Jar Jar Binks byl opravdu Sith.

Někteří lidé se domnívají, že tato neohrabaná a idiotická schopnost této postavy byla jen kvalifikovanou záminkou. Ve skutečnosti byl Binks mazaný Sith, dlouho ve službě Temné strany síly. Není divu, že jeho jednání přineslo tolik problémů dobrým klukům! A v  3. epizodě se Jar Jar stal vlastně členem zkorumpovaného galaktického senátu. Někteří fanoušci jsou si jistí, že Binks pomohl Palpatině přijít k moci a zničit Jedi …

Zdroj : brightside.me
Zdroj : brightside.me
Reklama

6. Neo je stroj a Zion je jen další úroveň virtuální reality.

Je snadné se ztratit ve vrstvách významu trilogie Matrix (1999-2003), a to i bez vynalézání dalších teorií. Ale to nezastaví některé horlivé diváky! Tentokrát přišli s myšlenkou, že Neo je vlastně stroj, a podzemní město Sion  – poslední bašta lidstva – je  jen další úroveň virtuální reality , vytvořená, aby lidé udrželi Stroje pod kontrolou. 

Zdroj : brightside.me
Zdroj : brightside.me

7. Jack byl cestujícím, který přišel do Titaniku, aby zabránil Rose sebevraždě.

Podle některých fanoušků tohoto filmu Jamese Camerona byla postava Leonarda DiCapria poslána do budoucnosti z Titaniku, aby zachránila Rose. Kdyby skočila do vody, loď by musel být zastavena a kvůli tomuto zpoždění by kolize s ledovcem nikdy nedošlo. V důsledku toho by se historie změnila navždy. Proč bylo tak důležité zachránit Rose a ne všichni ostatní cestující na lodi, zůstává záhadou. Pokud ovšem Rose nebyla pravá babička Johna Connora z Terminatora!

Zdroj : brightside.me
Zdroj : brightside.me

8. Mad Max je jedním ze 4 jezdců Apokalypsy.

V post-apokalyptickém filmu Mad Max: Fury Road (2015) se nachází mnoho symbolů a metafor . Například diváci poukazují na podobnost mezi některými postavami a jezdci Apokalypsy. Immortan Joe je dobytí nebo epidemie, Bullet Farmer je válka, Eater je hladomor a Mad Max je smrt.

Zdroj : brightside.me
Zdroj : brightside.me

9. Kufřík Marselluse Wallaceho obsahuje jeho duši.

Jedna legenda říká, že ďábel vytáhne duši člověka skrze díru v zadní části krku. Ve filmu Pulp Fiction (1994), šéf zločinu Marsellus Wallace má jistou pomůcku přesně v tomto místě na svém těle. Kód zvláštního kufru je  666. Když je otevřen, vidíme zevnitř strašlivé světlo. Konečně se zdá, že se Marsellus o tento kufr hodně stará. Hmm … to všechno padne!

Zdroj : brightside.me
Zdroj : brightside.me

10. Bradavice neexistují. Svět čarodějů je vymyšlením imaginace Harryho Pottera.

Někteří fanoušci knih a filmů Harryho Pottera mají podezření, že celý magický svět je jednoduše snídani, vymyšleno myslí osamělého kluka, který tráví své dny  přístěnku pod schody. Bradavice, přátelé, různé dobrodružství – Harry udělal všechny tyto věci, aby unikl z jeho zoufalé reality. Kromě toho to vysvětluje skutečnost, že se jedná o nejdůležitější osobu mezi průvodci. Chlapec, který žil … klam?

Zdroj : brightside.me
Zdroj : brightside.me

Reklama