in

Zpátky do MINULOSTI? 10+ fotek, které ve vás vyvolají NOSTALGICKÝ POCIT!

reddit.com
Reklama

Minulost. Co se vám vybaví, když se řekne toto slovo? Každý z nás to vnímá jinak, někdo na minulost vzpomíná rád a říká si „Kéž by to bylo zase jako dřív,“ někdo naopak na svojí minulost nevzpomíná v lásce a je rád, že už to skončilo. Ať už to máte tak či onak, jedno je jisté – změnit můžeme pouze budoucnost, minulost již nezměníme a můžeme na ní pouze vzpomínat. Určitě i vy máte doma mnoho vzpomínkových fotek ke kterým se občas vracíte, nyní se však podíváme na fotky lidí a věcí, se kterými sice nejspíš nemáte nic společného, nicméně ten nostalgický pocit ve vás přesto vyvolají!

1. Cesta ke vzdělání.

Toto je můj syn. na první fotce je jeho první den ve školce, na druhé poslední den na střední škole a na třetí poslední den na vysoké škole. Dlouhá cesta je u konce!

reddit.com

2. Aspen v 80. letech a nyní.

Fotky zobrazují sjezdovku u města Aspen v Coloradu. První pochází z 80. let a je na ní moje rodina, druhá je ze současnosti.

3. Prateta před svým domem.

Tato fotka zobrazuje mojí pratetu před jejich domem v Bostonu. Je z roku 1964, ale na pár výjimek by mohla být stejně vyfocená i dnes.

4. Moje babička v 16 letech.

Na této fotografii je moje babička. Byla pořízená ve válečném období, konkrétně v roce 1943 a bylo jí pouze 16 let.

5. Já a maminka na party.

Moje máma vyrobila mě a sobě stejné šaty do společnosti. Fotka je z roku 1954.

Reklama

6. Táta se svým motocyklem.

Na první fotce je můj táta na své motorce. Bohužel zemřel vloni v květnu, jeho brácha a můj strejda se však rozhodl motorku opravit a nyní vypadá jako nová.

7. Vánoce 1971

Tato fotka je z Vánoc roku 1971 (možná 1972), kdy jsme tehdy slavili u mých prarodičů na Jamajce. Já jsem ten druhý napravo.

8. Moji rodiče na líbánkách.

Krátce po válce v roce 1946 se moji rodiče vypravili na líbánky do Švýcarska. Vyfotili si tam tuto stylovou fotku s medvědem!

9. Máma a její zdobení.

Máma si na Vánoce v roce 1958 dala s výzdobou opravdu práci, což můžete vidět na této fotce. Jako kdyby byl strom obsypaný rampouchy.

10. Můj táta na začátku 90. let.

Můj táta to jako rocker uměl na pódiu pořádně rozjet. Tato fotka je z počátku 90. let a jak si můžete všimnout, byl to typickej rocker.

11. Můj táta a jeho strom.

Mezi těmito fotkami je rozdíl 59 let. Na tomto místě zasadil ještě jako malý kluk strom a jak můžete vidět, oba od té doby vyrostly!

 

Tyto fotky působí nostalgicky na každého, nicméně je vám určitě jasné, že pro dané aktéry mají vyšší hodnotu. Stejně jako vaše vzpomínkové fotky. Na kterou svojí událost z minulosti vzpomínáte nejraději?

Čerpali jsme z brightside.me

Reklama