in

Zní divně, ale jsou pravdivé! 15 zajímavých faktů.

twitter.com twitter.com
Reklama

Často slyšíme věci, které zní jako pravda, ale s malým průzkumem se jeví jako lež. Tentokrát jsme se ale rozhodli přistupovat k věcem naopak – a výsledky byly mnohem zajímavější. Zde je 15 překvapivých faktů, které dokazují, že svět není vždy takový, jaký se zdá, a díky kterým zní doslova neuvěřitelně.

1. Tom Hardy jednou řekl: „Být nějakou dobu sám je nebezpečné. Je to návykové. Jakmile uvidíte, jak je to klidné, už ani nebudete chtít vypořádávat se s lidmi.“

2. Během 2. světové války se 4 bratři ze stejné židovské rodiny přihlásili do boje proti nacizmu. Pouze jeden z těch 4 bratrů přežil. Jeho vnuk je nyní prezident Ukrajiny, Volodymyr Zelensky.

3. Morgan Freeman jednou řekl: „Jen proto, že s tebou nesouhlasím, neznamená, že tě nenávidím. Potřebujeme se to jako společnost přenaučit. “

4. Takto vypadá písek pod mikroskopem.

5. Na Bahamách je neobydlený ostrov známý jako Prasečí pláž, kde žijí prasata a rádi se koupou v moři.

Reklama

6. V roce 2020 jedna Brazilská firma vytvořila reklamu cílenou na zviditelnění benefitů používání kondomů.

7. V roce 2007 Daniel Radcliffe nosil neustále po dobu 6 měsíců to stejné oblečení, aby naštval paparazzi tím, že budou jejich fotky nepublikovatelné.

8. V Německu ve městě Ulm mají rozmístěny tyto budky pro bezdomovce. Když je nějaká z nich aktivována, ráno se tam přijde podívat sociální pracovník, aby se přesvědčil, že jsou v pořádku.

9. Ruský byznysmen Alex Konanykhin nabídl 1 milion dolarů za hlavu Vladimira Putina.

10. Mláďata sovy spí takto, protože jejich hlavy jsou strašně těžké.

11. Minulý týden v Jižní Africe oslavila nejstarší žena světa své 128 narozeniny. Johanna Mazibuko se narodila v roce 1894 a přežila Britskou kolonizaci, rasovou segregaci a obě dvě světové války.

12. Takto vypadá sova, když zmokne.

13. Mapa, která znázorňuje, kde nejčastěji jsou nahlašovány výskyty UFO.

14. Ve městě Cluj v Rumunsku si můžete zaplatit za lístek na autobus tím, že uděláte 20 dřepů. Postižení a staří lidé mají jízdu zadarmo.

15. Ženy z Portlandu, která napsala knihu „Jak zabít svého manžela“ byla dnes obžalována ze zavraždění svého muže.

Tak to vidíte. Úplně se nevyplácí napsat knihu o zločinu, který spácháte, protože vám pak podle toho mohou chybit a obžalovat. Tento fakt nás opravdu zaujal. A který z faktů nejvíce zaujal vás? 

Čerpali jsme z boredpanda.com

Reklama