in

Že by tip na výlet? 10 skutečných míst, která se zdají být vědecky nemožná.

Zdroj : adme.ru
Reklama

Na Zemi je mnoho podivných míst, kde jsou opravdovými divy přírody, ikdyž my to tak vnímat nemusíme. Někdo v tom vidí zásah cizinců a jiných světských sil a vědci si zase lámou hlavy nad racionálním vysvětlením. Někdy to samozřejmě zvládnou, ale Země není připravena odhalit všechna svá tajemství.

1. Sopka Kava Ijen

Toto je jediná sopka na světě s modrou lávou. Tento neobvyklý jev je vysvětlen vypuštěním velkého množství sirovodíku, který při teplotě 600° hoří modrým plamenem a jako by stékal po svazích hory. Tento zázrak přírody můžete vidět pouze v noci.

Zdroj : adme.ru

2. Plovoucí ostrov Eye

Ostrov je ukryt v močálech Argentiny. Není to tak dávno, co byl objeven a přiveden do hledáčku vědcům a to díky jeho ideálnímu, téměř kulatému tvaru. Jezero, ve kterém se oko nachází, je naprosto kulaté. A ještě více obdivu tohle místo získalo, když se ukázalo, že se ostrov otáčí kolem své osy. Pro tento zázrak přírody stále neexistuje racionální vysvětlení.

Zdroj : adme.ru

3. Park vyzváněcích kamenů

V Pensylvánii se nachází park, do kterého se vrací mnoho turistů, vyzbrojených kladivy. Koneckonců, kameny v tomto parku, když je udeříte, vydávají vyzváněcí zvuk jako zvon. Kameny jsou přitom obyčejná skála a vědci stále nemohou vysvětlit, odkud se ten zvuk bere a proč.

Zdroj : adme.ru

4. Dvojitý strom v Piemontu

V Itálii je strom, který se stal skutečnou atrakcí. Vlastně se jedná o 2 stromy : moruše a na vrcholu třešeň. Třešni se nějak podařilo usadit nahoře, kořeny spletené přes dutý kmen stromu moruše a vedou tak až do země. Nejpřekvapivější je však skutečnost, že obě rostliny stále rostou.

Zdroj : adme.ru

5. Pláž na moři

Po povodni obyvatelé indického státu Kerala našli nečekanou novou pláž Ponnani, která se táhne kilometr daleko do Arabského moře. Toto místo bylo okamžitě zaplaveno davy zvědavých lidí, kteří chtějí chodit po moři a pořizovat nádherné fotografie.

Zdroj : adme.ru

Reklama

6. Al Naslaa Stone v provincii Tabuk

Tento kamenný masiv je v Saúdské Arábii. Nejprve byl objeven v roce 1883 a již od té doby kolují kolem kamene spory a legendy díky jeho ideálně vedenému řezu, jež rozdělil kámen přesně na polovinu a jde stále vidět. Vědci říkají, že trhlina nebyla vytvořena rukou člověka, ale ani nemohou vysvětlit její původ.

Zdroj : adme.ru

7. Hora Vottovaara

Toto tajemné místo se nachází v Karélii. Na horu a její okolí je velmi děsivý pohled: suché, zkroucené stromy a bizarní kamenné bloky. Rostou zde 100 let staré borovice, jejichž výška však dosahuje pouze 1m. Nenajdete tu ani žádná zvířata, ani ptáky a jezera jsou neobyvatelná. Bohužel tajemství Vottovaary dosud vědci nevyřešili.

Zdroj : adme.ru

8. Kouzelné jezero Glory

Jezero se nachází v Yellowstonském parku a je geotermálním zdrojem. Rybník je malován v různých barvách, které se během dne několikrát mění. Je to vysvětleno přítomností mikroorganismů, jejichž počet v poslední době neúprosně roste v důsledku ucpávání zdroje “krmením” jezera mincemi od turistů.

Zdroj : adme.ru

9. Čertova díra

Ve státě Nevada je geologická formace, která ještě není zcela prozkoumána. Je to úzká (1 až 5 m) propast bez dna, protože její hloubka ještě nebyla stanovena. Poté, co vědci sestoupili na 90 metrů, objevili podzemní nádrž, která vede minimálně 230 metrů do hloubky a nemohly ji tak dále zkoumat. Z nějakého neznámého důvodu se zde i vypínaly kamery. V blízkosti propasti se i lidé často cítí špatně. Je to způsobeno emisemi metanu, jehož zdroj dosud nebyl určen. Ale i přes nepříznivé podmínky je podzemní jezero jediným místem výskytu vzácných kartozubických ryb.

Zdroj : adme.ru

10. Zdroj zkamenělin

Ve Velké Británii je zvláštní zdroj, jehož vody proměňují objekty v kámen. Dříve to bylo považováno za čarodějnictví a lidé věřili, že když se dotknou vody, stanou se sochami. Ale nyní vědci zjistili, že předměty jsou jednoduše pokryty kamenitou skořápkou kvůli minerálům, které jsou tak hojné ve vodě, že je přísně zakázáno ji pít.

Zdroj : adme.ru

Reklama