in

Video: Odhalení pohlaví dítěte nebo přírodní katastrofa? Rodiče to vážně nedomysleli!

twitter.com
Reklama

Pokud se pohybujete aktivně na internetu a různých sociálních sítích, tak jste zajisté zaznamenali tento trend. Takzvaná Gender Reveal party, v češtině Oslava odhalení pohlaví, je událost, při které budoucí rodiče například zapalují dýmovnice, rozkrojují dort, práskají balónky nebo střílejí konfety a čekají, jaká barva se objeví. Logicky, když se objeví modrá, tak se jim narodí kluk a když růžová, tak budou mít holčičku. Ve výsledku by se tak dalo i říci, že se jedná o nevinnou zábavu a originální způsob, jak například svým blízkým oznámit těhotenství i pohlaví dítěte zároveň. Pokud tedy máte vyšší IQ než je dnešní datum a trochu u toho přemýšlíte….

Dnes bude konkrétně řeč o jednom brazilském páru, který se pro jednu takovou oslavu rozhodl. Oslava to byla krásná, velkolepá a není proto divu, že se budoucí natěšení rodiče chtěli o svůj zážitek podělit i s ostatními kamarády na všech svých sociálních sítích. Schytali však takovou vlnu kritiky, že se rozhodli video stáhnou. Naštvaní lidí ale byli rychlejší, video stáhli a začali jej znovu sdílet na internetu. A co vlastně udělali budoucí rodiče tak špatného?

K názornému vysvětlení se musíme přesunout 6 km po řece Queima Pé od centra osady Tangará da Serra, která se nachází ve středozápadní oblasti Brazílie. Právě zde totiž můžeme najít krásný 18 metrů vysoký vodopád, který je nejen známou a oblíbenou turistickou destinací, ale hlavně i primárním zdrojem vody pro již zmiňovanou nedalekou vesnici. A co má tento vodopád společného s dnešním příběhem?

Jak už mnohé z vás jistě napadlo, tak právě tento vodopád se stal terčem zájmu našich natěšených budoucích rodičů. Rozhodli se, že právě skrze něj odhalí pohlaví svého dítěte a to tím způsobem, že jej obarví! Na jejich “úžasný nápad” se můžete níže podívat sami.

Nevzali vůbec v potaz, že tímto znečistili vodní tok a ohrozili tak na životě veškerou faunu i flóru celé řeky a možná i životy lidí z vesnice, která právě odtud vodu čerpá. Zadělali si tak na velký problém. Místní úřady dokonce vydaly prohlášení, že manžele budou vyšetřovat, aby zjistili, jaké produkty byly použity k obarvení vodopádu a zda způsobily nějaké škody na životním prostředí.

Chápeme, že pár chtěl asi něco velkolepého a jako nápad to mohlo znít skvěle, ale skvělé to rozhodně nebylo. U nás v České republice je sice znečišťování vodních toků celkem časté (např.: otrávená řeka Bečva), ale to ještě neznamená, že je to v pořádku. A co na tento šílený hazard s přírodou říkáte vy?

Čerpali jsme z boredpanda.com

Reklama