in

Video: Hrozivé zemětřesení v Turecku a Sýrii! Smutné snímky před a po.

youtube.com
Reklama

Jak všichni víme, tento týden zasáhlo Turecko a Sýrii velmi silné zemětřesení, které způsobilo velké škody nejenom na budovách, ale i na lidských životech. Ze dne na den se ze spousty lidí stali bezdomovci a pořízení snímky jsou opravdu děsivé. Jste na ně připraveni?

Na internetu se objevilo nemalé množství videí a fotek pořízených za pomocí dronů nebo satelitů, která doslova vhání slzy do očí. Z velké části budov se staly jen hromádky trosek, ulice se zaplnily bílými nouzovými stany a záchrannými vozidly.

Jak můžete vidět na videu, následky zemětřesení o síle 7,8 stupně Richterovy škály jsou fatální. I když má video jen 2 minuty, rozhodně dokáže člověka zasáhnout a donutit ho zamyslet se nad tím, jak vlastně dokáže být příroda neskutečně silná a ničivá.

Počet obětí není prozatím přesně znám. Ještě ve čtvrtek se mluvilo o 15.000 mrtvých, ale k dnešnímu dni číslo přesáhlo 20.000 obětí. Počet zraněných se pohybuje přes 40.000. Na pomoc do postižených oblastí míří záchranné týmy, a to dokonce i z Ukrajiny či od nás z České republiky.

A co říkáte na tuto smutnou zprávu vy? Dokážete si představit, že byste takto ze dne na den přišli úplně o vše?

Tématem jsme se inspirovali na novinky.cz, theguardian.com a irozhlas.cz

Reklama