in

Útok moukou na Bendiga byl podvod! Jaký trest mu za to hrozí?

instagram.com
Reklama

Na loňském předávání Českých slavíků se stal Jan Bendig obětí útoku moukou. Alespoň to tvrdil. Z vyšetřování incidentu policií však vyšlo najevo, že byl s “útočníkem” domluvený. Tehdy ho všichni litovali, soucítili a dnes? Samozřejmě, že to všechny naštvalo. Hrozí mu za to dokonce pokuta.

Událost byla zinscenovaná. Informoval o tom mluvčí pražské policie Richard Hrdina. Zpěvákovi za to hrozí až padesátitisícová pokuta. Podal totiž křivé vysvětlení a zaměstnal policejní orgány zcela zbytečně. Udělal ze sebe oběť. Teď když vyšla najevo pravda, je to pro něj ostuda. Ale nahrál to dobře, dokonce se po útoku sesypal a všichni ho litovali.

„Kriminalisté z odboru extremismu a terorismu incident na českém slavíkovi prověřili a zjistili, že oba účastníci byli domluveni. Z toho důvodu se trestný čin nestal a celý případ byl odložen. Všichni aktéři jsou však podezřelí ze spáchání přestupku křivé vysvětlení a věc bude předána příslušnému správnímu orgánu k prošetření. Hrozí jim pokuta až do výše 50 tisíc,“ potvrdil Hrdina.

„Nechápu, proč by to mělo být zinscenované,“ řekl redakci Showtime Bendigův manažer a partner Lukáš Rejmon. Po útoku se zpěvák na sítích vyjadřoval takto: „Furt nenalézám ty správný slova co k tomu říct. Mrzí mě to. Opravdu moc. To, že celej život musím stále určité lidi přesvědčovat o tom, ať mě neházejí do jednoho pytle a nekoukají na mě skrz prsty, je už někdy psychicky fakt unavující. Nebudu lhát, ale včera mě to chvíli po tom incidentu totálně zlomilo a nevěděl jsem, co si mám myslet a co dělám špatně…,“ .

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jan Bendig (@bendigjan)

Za útokem měl stát muž jménem Vlk Luk Proch (jeho uživatelské jméno na Instagramu). Ten se Bendigovi po podání vysvětlení na policii dokonce omluvil. Nebylo v tom prý nic osobního ani rasistického. Nijak ho slovně neurazil, jak psala média. Teď už ale víme jak to bylo a jediné co Bendig má je velká ostuda.

Čerpali jsme z idnes.cz, super.cz

Reklama