in

UFO? PENTAGON dostal stovky zpráv o jejich VÝSKYTU!

pixabay.com pixabay.com
Reklama

V červenci 2022 byl zřízen nový úřad amerického Pentagonu, který má na starosti sledování zpráv o neidentifikovaných létajících objektech (UFO). Od svého uvedení do provozu již dostal stovky zpráv o tom, že se někde UFO vyskytuje. Důkazy o mimozemském životě nicméně k našemu zklamání zatím nemá. Novinářům to v pátek 16.12. sdělilo vedení úřadu AARO. Ten je zodpovědný za sledování neidentifikovaných objektů jak na obloze, tak pod vodou nebo i v kosmu.

Pentagon je sídlo amerického ministerstva obrany v okrese Arlington ve státě Virginia. Úřad AARO (The All-domain Anomaly Resolution Office) má za úkol sledovat objekty na obloze, pod vodou či ve vesmíru, případně ty objekty, které „mají schopnost přesunu z jedné domény do jiné“.

Nový úřad pro sledování UFO byl založen letos v červenci. Více než rok se věnovala pozornost neidentifikovaným létajícím objektům, které zpozorovali vojenští piloti, ale často se to báli nahlásit, aby nebyli znevážení. Tímto by se měl jejich problém a ostych vyřešit.

pixabay.com

AARO se zabývá nejen otázkou existence mimozemského života, ale také bezpečnostními riziky. Ty představují například setkání vojenských zařízení nebo vojenských letadel s neznámými létajícími objekty.

První slyšení na téma UFO a jeho sledování se konalo letos v dubnu. Bylo to znovu po více než půl století. Hodně členů se obávalo bezpečnostní hrozby ať už by se jednalo o mimozemskou aktivitu nebo neznámou technologii. Jakýkoli neautorizovaný systém v americkém vzdušném prostoru je ale podle náměstka ministra obrany pro zpravodajství a bezpečnost Ronalda Moultrieho hrozbou pro bezpečnost. Zatím podle něj nebyla zjištěna žádná mimozemská aktivita.

Ředitel AARO Sean Kirkpatrick uvedl, že existuje mnoho nových technologií, které postupně uvádí do provozu Rusko nebo Čína, které mohou být za UFO zaměněny. Příkladem jsou budoucí bombardéry a stíhačky, ale i drony či hypersonické rakety vybavené technologií stealth, jež má způsobit, aby byly obtížně zjistitelné radary.

pixabay.com

Navíc se potýkáme s tzv. vesmírným odpadem, který by mohl v budoucnu zapříčinit kolize na oběžné dráze. Aktuální stav „kosmického smetí“ kolem naší planety je podle Pentagonu i dalších odborníků opravdu velmi špatný.

V současné době obíhá kolem Země přes 25 tisíc objektů vesmírného odpadu o rozměrech větších než 10 centimetrů a 600 tisíc až 900 tisíc kousků nesledovatelných objektů, což může představovat riziko pro operující družice na zemské orbitě i pro astronauty v kosmických lodích.

Čerpali jsme z novinky.cz

Reklama