in

Tragická smrt dívky (†13) kvůli TikToku? Život ji stála nebezpečná challenge!

pixabay.com
Reklama

V Německu se odehrála tragédie, která si vyžádala život třináctileté dívky. Po popřání dobré noci své mámě se dívka místo spánku rozhodla splnit tzv. Blackout Challenge, výzvu, kterou našla na platformě TikTok. Už se ale neprobudila.

Dívka, jejíž jméno média neuvádí, nastala v důsledku pokusu splnit tzv. Blackout Challenge, nebezpečnou internetovou výzvu, která nabádá lidi k tomu, aby se dusili, dokud neomdlí. Výzva si již vyžádala několik obětí po celém světě a tento případ bohužel není výjimkou. V Berlíně se odehrál podobný incident, při kterém jiná dívka skončila v nemocnici.

Výzvy na TikToku často lákají mladé lidi svou zdánlivou zábavností a popularitou, ale mohou mít velmi nebezpečné následky. Při Blackout Challenge se dospívající mladí lidé mají natáčet na mobilní telefon a výsledné video zveřejnit na platformě TikTok. Třináctiletá dívka, která se pokusila splnit tuto výzvu, už však na svém telefonu nic nezveřejní. Rodina objevila v dívčině telefonu záznam, na kterém je vidět, jak se poprvé pokusila škrtit.

pixabay.com

Obvykle se tato nebezpečná výzva provádí ve dvou lidech, kdy jeden natáčí video a může v případě kritické situace zasáhnout. Bohužel, dívka byla při svém pokusu sama a nebylo nikoho, kdo by jí mohl pomoci.

Smrt třináctileté dívky je smutnou připomínkou toho, jak nebezpečné mohou být některé internetové výzvy. Je na nás všech, abychom zajistili bezpečnější online prostředí pro naše děti a chránili je před podobnými tragédiemi. A co si o této tragédii myslíte vy?

Tématem jsem se inspirovali na lajk.iprima.cz

Reklama