in

Tohle není DOBRÉ! 10+ věcí, které musíme přestat IDEALIZOVAT.

brightside.me
Reklama

Knihy, filmy a časopisy velmi často vytvářejí krásný obraz věcí, které se ve finále mohou ukázat jako nebezpečné nebo strašné. Například jsme často fascinováni příběhy o jednostranné lásce nebo obtížných vztazích – jsme zvyklí věřit, že silné pocity jsou vždy spojeny se silnou bolestí. Zločinci s cynickými vtipy se vždy zdají být velmi okouzlující a těhotenství vypadá jako nejlepší doba v životě ženy. Tohle a ještě věcí v našem životě musíme přestat idealizovat, abychom byli opravdu šťastní!

1. Jednostranná láska není nic, co bychom měli vyhledávat!

Mnoho lidí věří, že čím bolestivější vztah je, tím více osobu milujete. Psychologové však tvrdí, že to není pravda, protože ve zdravém vztahu není místo pro neustálou bolest.

instagram.com

2. Sociopatie není sexy!

V poslední době režiséři začali z okouzlujících sociopatů dělat hlavní postavy svých filmů. Pravděpodobně si pamatujete seriál Sherlock Holmes, kde je detektiv, který není moc dobrý v komunikaci, ale je velmi atraktivní a fanoušci jej milují. V reálném životě by bylo ale velmi těžké se s nimi spojit, protože sociopatové nevědí, co je to soucit, vina a láska (tato psychologická porucha je, když je člověk asociální a ignoruje sociální pravidla).

pictolic.com

3. Osamělost není skvělá!

Osamělost byla vždy součástí obrazu atraktivních knižních postav. Nikdo na světě jim opravdu nerozumí. Tento pocit rozpojení se zbytkem světa se může objevit, i když jste obklopeni lidmi. Podle teorie neurologa Johna Cacioppa potřebujeme osamělost, abychom skutečně měli touhu vyhledávat vztahy s ostatními lidmi. Ale tento pocit je dobrý, jen když je dočasný.

brightside.me

4. „Zlý“ kluky nenapravíte jen proto, že jste to vy!

Příběh Krásky, která díky své lásce dokázala z Netvora udělat prince, a příběh Anastasie Steele z 50 odstínů šedé, která proměnila chladného sadistu ve vášnivého muže – jsou velmi oblíbenými zápletkami. Obrazy padouchů jako Draco Malfoy a Jim Moriarty se zdají být nesmírně atraktivní. Ve skutečném životě však vztah s tyranským partnerem povede k velmi zlé psychologické situaci.

brightside.me

5. Špatné návyky nejsou in!

V dnešní době se zdá, že různé závislosti jsou trendy, jako je kouření, pití alkoholu a užívání drog. Pití je dokonce považováno za součást některých kultur. Postavy mnoha filmů se při pití ocitnou ve vtipných situacích. Zdá se, že cigareta a sklenka whisky jsou pro někoho, kdo je smutný, naprosto v pořádku. I drogy se lidem zdají romantické (protože je berou někteří umělci a hudebníci). Takhle to ale není správně!

pictolic.com
Reklama

6. Psychologické problémy nejsou nijak přitažlivé!

Bloggeři na Instagramu se chovají, jako by bylo skvělé být v depresi. Na depresi, anorexii nebo jiných psychologických poruchách však není nic přitažlivého. Jejich romantizace v médiích vedla k tomu, že i ty nejmenší selhání a chyby, kterých se lidé dopouštějí, jsou vysvětleny psychickými poruchami: malý strach je záchvat paniky a špatná nálada je deprese. Takhle to ale není a lidi, kteří těmito opravdovými poruchami trpí to uráží.

brightside.me

7. Pomoc dětským domovům není jen tak!

Mnoho lidí chce, aby se charitativní činnost stala součástí jejich image, avšak pomoc sirotkům je nesmírně vážná odpovědnost. Psychologové tvrdí, že děti z dětských domovů nenávidí soutěže, ve kterých vítězové získají cenu, protože ostatní děti se cítí uraženy a tak se snaží cenu zničit. A tak někteří dobrovolníci tvrdí, že děti z dětských domovů jsou často negativně ovlivněny dary od lidí, které neznají: děti si zvyknou na to, že jim někdo něco dá, ale v jejich budoucím životě takto věci fungovat nebudou.

teepr.com

8. Trend „kreativní nepořádek“ je hloupost!

„Kreativní nepořádek“ je právě teď velmi populární věc. Neschopnost udržovat vaše pracoviště nebo dům v čistotě však může způsobit mnoho problémů. Podle odborníků může přeplněný dům způsobit depresi, která se s věkem stává silnější.

teepr.com

9. Těhotenství není tou nejúžasnější částí v ženském životě!

Těhotné ženy ve filmech a reklamách vypadají tak šťastně… a pak modelky a herečky předvádějí svá dokonalá těla ihned po porodu. Psychologové však varují: nezapomeňte, jak odlišná je realita od toho, co nám ukazují v televizi a časopisech. Každá situace je zcela individuální a samozřejmě existují ženy, jejichž těhotenství je snadné, ale více je žen, pro které to snadné rozhodně není. Buďte opatrní, když si začnete myslet, že těhotenství vypadá romanticky nebo že je to nejlepší doba v životě ženy. Není!

teepr.com

10. Na volné noze jako blogger není vždy jen pohádka!

brightside.me

11. Neschopnost postarat se o svůj vzhled

Populární „chaotický“ vzhled je často odůvodněn slovy „Jsem tím, čím jsem a nechci se změnit.“ Pokud si člověk nedokáže vybrat oblečení, vypadat uhlazeně nebo si dostatečně často umývat vlasy, nemusí to vypadat jako velký problém. Ale ve skutečnosti je. Podle psychologů, pokud se osoba nechce starat o svůj vzhled, znamená, že jsou chronicky nespokojeni se svými životy.

teepr.com

Souhlasíte s myšlenkou, že láska by se neměla měřit podle bolesti, kterou musíte podstoupit, abyste ji získali? A už jste i vy někdy romantizovali některou z věcí, která je zmíněná v dnešním článku? Ať už to je jakkoli, doufáme, že si z tohoto povídání něco vezmete.  Život je totiž příliš krátký na to, aby se člověk trápil.

Čerpali jsme z brightside.me

Reklama