in

Tohle musel vymyslet génius! 12 velice poutavých značek A cedulí.

imgur.com
Reklama

S různými značkami, cedulemi a jinými typy různých upozornění či oznámení se setkáváme prakticky denně. Především pokud řídíte motorové vozidlo, měli byste značky spolehlivě rozeznávat, avšak i ostatní účastníci silničního provozu si musí značek všímat. Pokud jde o cedule, ty sice většinou nejsou tak důležité pro bezpečnost, i tak na nich ale člověk může narazit na zajímavé reklamy, upoutávky, upozornění atd. Dnes tu máme mix značek a cedulí, které se vymykají tomu, na co jsme nejenom u nás zvyklí!

1. Upozornění na veterinářské stanici.

Pokud je toto světlo zapnuté, mluvte tiše, někdo se loučí. Velice dojemné.

2. Milujte svého souseda!

Tento plakát by měli ukázat hlavně těm, kteří své sousedy odsuzují a nemají rádi za každou blbost. A především pak kvůli tomu, když nejsou v něčem stejní, jako oni.

3. Nápis na dveřích výtahu.

Pokud jsou dveře zavřené, dveře nám říkají “nope”, tedy ať nevstupujeme, při otevření dveří se však n přesune nakonec a vznikne slovo “open”, neboli “otevřeno”.

This sign moves the “n” when they are closed

4. Kočka hlídající knihkupectví?

Obchodní kočka ve službě. Je roztomilá, ale může škrábat. A 95% času nevíme, kde je. Užitečná sdělení pro všechny zákazníky. 😀

My favorite bookstore has a cat. They now have a sign for the cat.

5. Jedna cedule pro dva obchody.

V jednom obchodě si dáte výborný steak, a v druhém si koupíte skateboard. Zkrácené verze těchto slov jsou navíc složené z úplně stejných písmen.

One sign, to find them all

Reklama

6. Poměrně užitečná cedule!

Pomocí této zjistíte, jaká je dnešní hodnota UV záření a podle toho se můžete rozhodnout, jestli budete na slunci, nebo radši ve stínu.

7. Zajímavý ukazatel rychlostního limitu.

Podobné nápisy na radarech bývají i u nás. Ovšem zatímco u nás vás upozorní, ať zpomalíte, tady se s vámi neštvou a rovnou vám vzkážou, že jste darebák.

8. Užijte si vaše pití!

Tato nádrž je zásobárna pitné vody pro malé město Evergreen v Coloradu. Voda je čistá a doufejme, že to tak zůstane i nadále.

9. Na tom něco bude!

Záchrana jednoho psa nezmění svět, ale pro toho jednoho psa se svět změní napořád. Tento citát má něco do sebe.

10. Všechny cesty vedou do Woodville.

Město Woodville na Novém Zélandu má ukazatele, které ukazují na všechny další města a vesnice tohoto názvu všude po světě. Něco jako Lhoty, Lhotky nebo Vsi u nás.

11. Podrobná mapa čtvrti!

Tedy turistické mapy různých oblastí jsou u nás celkem běžné, ale mapa jedné čtvrti ještě s takovým zajímavým, lehce 3D stylem? Ta stojí za to.

12. Proč je tento nápis zrcadlově?

Podobně, jako u sanitek, které mají nápisy obrácené zrcadlově, aby ve zpětném zrcátku byly napsané správně, tak i tento nápis dává po odrazu na vodní hladinu smysl.

 

Lidi, co takové značky a cedule vymysleli, měli opravdu super a vymakané nápady! Chtěli se trochu odpoutat od stereotypů a od toho, na co jsme zvyklí, a vyšlo jim to tak, že si zaslouží nejednu pochvalu.

Čerpali jsme z boredpanda.com

Reklama