in

Tiktok zrodil hvězdu: Katie Gregson-MacLeod

instagram.com instagram.com
Reklama

Je čas si zapamatovat nové jméno, se kterým se možná budeme v hudebním světě často setkávat: Katie Gregson-MacLeod. Pravda, jméno je trochu delší a třeba nějaký pseudonym by se lépe pamatoval. Nicméně tato skotská zpěvačka a skladatelka zhruba před měsícem nahrála na platformu TikTok krátký 45 sekundový klip. Zpívá tam svou skladbu s názvem “Complex”. Navzdory názvu přinesla skladba Katie nahrávací smlouvu s Columbia Records.

Video Katie přes noc získalo přes 100 000 zhlédnutí a byl to pro ni velký šok. Skladbu zveřejnila na TikTok 5. srpna a ráno si přečetla pozitivní komentáře od Gracie Abrams, Lennon Stella nebo Maisie Peters.

“Zveřejnila jsem 45 sekundové video nové písně, kterou jsem napsala několik dní předtím. Vždy dávám na TikTok to, co napíšu, abych viděla, jaké budou reakce. Tahle nahrávka překonala mé nejdivočejší sny,” uvedla Katie pro BBC Radio Scotland. “Probudila jsem se do absolutního šílenství. Bylo hodně brzy, kolem šesté ráno, a vidělo to více než 100 000 lidí,” pokračovala.

Jak rostly počty přehrání jejího “Complex”, postupně to také přitáhlo pozornost velkých vydavatelství. Schůzky s jejími zástupci proběhly přímo v kavárně, kde Katie pracovala. Bylo to prý neskutečné, všechny tři velké nahrávací společnosti byly najednou v její malé kavárně.

Ačkoli stále studuje, rozhodla se poslední rok oboru historie odložit a nyní se naplno věnovat hudbě. Úplně se to dá pochopit, vždyť taková příležitost se naskytne jen jednou za život. Aktuálně je po měsíci již k dispozici oficiální demo verze. Ta je k dispozici i na streamovacích platformách a za méně než týden překonala tři miliony poslechů na Spotify.

Čerpali jsme z musicserver.cz

Reklama