in

Tiktok: Spící miminka na mrazu a bez dozoru? Norský zvyk, který málokdo nechápe.

tiktok.com
Reklama

Pokud jste se narodili do roku 1999, tak si dovolíme tvrdit, že jste ještě zažili poměrně bezstarostné a bezpečné dětství. Pokud jste měli hodné a tolerantní rodiče, nechávali vás celý den běhat venku s kamarády a vaší jedinou povinností bylo přijít na oběd, svačinu, večeři a do tmy doma. V dnešní nebezpečné době však už takový způsob výchovy spíše neexistuje a proto se není čemu divit, že jeden Norský zvyk téměř nikdo nechápe.

Mladý tiktoker, který vystupuje na platformě pod přezdívkou mrmelk_, natočil při jeho pobytu v Norsku velmi zajímavé video, kterým zavařil mozek nemálo svým sledujícím, obzvláště ženám. Jedná se totiž o video, na kterém se v mrazivém únorovém ránu prochází po ulici a míjí jeden nehlídaný kočárek za druhým.

Možný by vás napadlo, že jsou kočárky prázdné, ale opak je pravdou. Uvnitř každého z nich je spokojeně spící dítě na čerstvém chladném zimním vzduchu. Podívejte se sami:

@mrmelk_ True story #viking #ting ♬ original sound – Olly Bowman

Je velmi zajímavé, jak může být jedna a ta stejná věc pro nás něčím naprosto nemyslitelným a pro místní přitom něčím tak normálním a přirozeným, až se tomu nechce věřit.

“V Norsku nejsou unášeny děti? Moje úzkost by tohle nikdy nedovolila.” “Čím jsem starší, tím víc si uvědomuji, jak cool jsou jiné části světa.” “Existuje důvod, proč je Norsko v top 5 zemích světa z hlediska kvality života.” “Chci žít v Norsku, abych se cítila bezpečně!” ozývají se lidé v komentářích.

I když víme, že spánek venku je pro děti opravdu velmi zdraví prospěšný, pokud bychom neměli kočárek pod neustálým dozorem a na vlastní zamknuté zahradě, nedokázali bychom jen tak s klidným svědomím nechat své dítě před domem. Je až fascinující, co s lidmi dokáže pocit bezpečí.

A co říkáte vy spící děti venku bez dozoru?

Tématem jsme se inspirovali na boredpanda.com

Reklama