in

Takhle to prostě je! 9 nespravedlností, které na světě platí.

pixabay.com pixabay.com
Reklama

Školy učí děti multiplikační tabulky, fyzikální zákony a spoustu dalších užitečných věcí. Dospělí však nikdy nemluví o věcech, které jsou opravdu důležité pro každodenní život. Pak býváme často zklamáni, protože realita je daleko od toho, co se píše v učebnicích. Dobrota ne vždy zvítězí nad zlem, světu vládnou bohatí a loajalita v rodině je vzácná věc.

1. Bohatství a moc zpravidla vždy zdědíte.

Každý rok časopis Forbes vytváří seznam nejbohatších a nejmocnějších lidí z celého světa. Polovina miliardářů z tohoto seznamu zdědila z majetku svých rodičů zpravidla polovinu nebo se úspěšně oženila. Dalších 20% superbohatých lidí pochází z bohatých a vznešených rodin. Například zakladatel Amazonu, Jeff Bezos, začal podnikat s 300 000 $, které si půjčil od svého nevlastního otce. Bill Gates, zakladatel společnosti Microsoft, pochází z bohaté rodiny bankéřů a politiků. Myšlenka, že se každý může stát úspěšným, je jen krásný sen.

pixabay.com

2. Muži a ženy chápou přátelství jinak.

Podle výzkumu muž vnímá přítelkyni jako potenciální milenku. Proto bere všechny své akty přátelství, jako je přidělání police nebo pomoc s opravou auta, jako investici do budoucího intimního vztahu, který by se mohl stát jednoho dne skutečným.

Žena naopak vnímá kamaráda jako pomocníka a z přátelství získává více materiálních výhod. Nepovažuje tohoto muže nikterak za romantického partnera. Takto pak dojde k zařazení do „zóny přátel“, když muž doufá v rozvoj vztahu, zatímco žena ho vidí jen jako přítele.

pixabay.com

3. Je lepší být pesimistou než optimistou.

Vizualizace úspěchu optimistů snižuje pravděpodobnost úspěšného výsledku. Když si člověk již představil, že všechno bude v pořádku, může se ve skutečném životě vzdát a začít jednoduše čekat na onen šťastný konec.

Zatím co lidé s pragmatickým a dokonce mírně depresivním pohledem na svět, dosahují většího úspěchu. Pesimisté předvídají možné události a zvraty, tudíž mají v případě selhání záložní plán.

pixabay.com

4. Mladí rodiče se cítí bídněji, než páry bez dětí.

Po prvním dítěti se mladí rodiče cítí nešťastně 2krát častěji, než lidé, kteří nemají děti vůbec. Pokud těhotenství nebylo plánováno, psychický stav partnerů se ještě více zhorší. Nicméně, šance na rozvod se snižují. Jinými slovy, poté co budete mít děti, nebudete trpět sami, ale společně se svým partnerem.

pixabay.com

5. Musíte být ve vašem vztahu občas sobečtí.

Partneři musí do vztahů neustále emočně investovat. Někdy však musí každý partner myslet jen na sebe, jinak by se jejich sebeúcta mohla propadnout. Psychologové nedoporučují žít podle zájmů svého partnera a říkají, že byste se měli spojit se svými přáteli, trávit čas sám a starat se o své tělo. Obecně řečeno, neměli byste si jen vážit a soustředit se na svého partnera, ale měli byste dělat totéž pro sebe.

pixabay.com
Reklama

6. Téměř nikdo necítí empatii pro oběti násilí a pro ženy, které jejich manželé bili.

V psychologii existuje pojem zvaný „obviňování obětí“. Oběť je nucena cítit se provinile za situaci, do níž se dostala. Lidský mozek touží po spravedlnosti a věří, že zlo by mělo být potrestáno, zatímco dobro vždy vítězí. Proto stále hledáme logické důvody špatných věcí, které se staly oběti, jako je příliš krátká sukně, styl chůze po ulici nebo neslušnost vůči pachateli. Pravda ale je taková, že tyto důvody neexistují a našemu mozku je to jedno. Proto lidé necítí empatii pro oběti.

pixabay.com

7. Být vegan, používat elektrické automobily a recyklovat plasty pravděpodobně nezachrání planetu.

Od vynálezu plastu lidé z tohoto škodlivého materiálu vyrobili 8 miliard tun produktů a pouze 1/10 z nich bylo recyklováno. Recyklovaný plast také moc nepomůže, protože oblečení, nádobí a boty vyrobené z recyklovaného PET se stále nerozkládají a nadále otravují naši Zemi.

Být veganem, mělo pomoci snížit emise oxidu uhličitého. Nakonec se však opak stal skutečností, protože na zalévání rostlin se vynaloží velké množství vody, pole jsou pokryta chemikáliemi a lesy jsou zužovány pro zemědělskou půdu.

Elektromobily nepoškozují atmosféru, ale jsou nebezpečné i jinými způsoby – výroba lithiových baterií není nikterak šetrná k životnímu prostředí. Kromě toho, pokud například Tesla začne hořet, její uhašení vyžaduje několik desítek tun vody a různých činidel.

pixabay.com

8. Trávíme zbytečně 8 hodin denně prací.

Vědci spočítali, že z 8 hodin standardního pracovního dne jsme produktivní pouze 3–4 hodiny. Zbytek času je zbytečný pro neefektivní věci, jako je kontrola e-mailů, obědvání a mluvení s kolegy. Lidský mozek má limit koncentrace: prý se nemůžeme soustředit více než 2,5 hodiny denně.

pixabay.com

9. Muži podvádějí častěji než ženy, ale pouze v určitém věku.

Muži podvádějí své milované častěji a věrnost je mezi nimi vzácná kvalita. Zajímavé je, že před 30 lety ženy podváděli stejně jako muži – dokonce i lhali svým partnerům častěji. Muži však s věkem chytnou druhý dech a začnou podvádět o 20% častěji. Nejvyšší cizoložství je tam, kde bychom to ani nečekali – u 20% rodin, kde jsou lidé manželé déle jak 50 let..

pixabay.com

Bohužel, veselé konce jsou opravdu jen v pohádkách a život není tak snadný a dokonalý, jak se nám snaží vštěpovat již ve školce. Těchto 9 věcí v našem světě platí a čím dříve nám to dojde, tím spíš budeme  mít snad i snazší život. A co na to říkáte vy?

Čerpali jsme z brightside.me

Reklama