in

Tajemství dlouhověkosti? Mohli by za to energetické nápoje!

pixabay.com
Reklama

Dámy a pánové, víme že vás nadpis dnešního článku zřejmě překvapil, když se na nás ze všech strav valí samé zprávy o tom, jak jsou energetické drinky zdraví škodlivé, ale jak to tak vypadá, nastal ve vědě menší zvrat. Pokud tedy chcete vědět, co má společného dlouhověkost a energetické nápoje, tak čtěte dále!

Raději hned úvodem bychom chtěli zmínit, že nejsme žádní specialisté ani odborníci na energetické nápoje a jejich účinky na lidské tělo, nebo dokonce lékaři. Sdílíme s vámi pouze výsledky jedné ze studií, která překvapila samotné lékaře. Jde totiž o energetické nápoje. Konkrétně jednu jejich složku a to taurin.

Samozřejmě, přeslazené sycené energeťáky rozhodně nejsou pro lidské tělo nic dobrého, ale v momentu, kdy se zaměříte jen na jednu jejich složku, je to rázem celé naopak. Prokázalo se totiž, že účinky taurinu na živé organismy jsou doslova oživující!

pixabay.com

Tato přirozeně se vyskytující aminokyselina, kterou všichni známe ve vyšším množství hlavně z již zmiňovaných drinků, se totiž během stárnutí v těle snižuje a to až o neuvěřitelných 80%. Na Kolumbijské universitě v New Yorku však zjistili, že když je tohle množství doplněno, tak u konkrétních druhů, jako jsou například červy, opice či myši, dojde nejen ke zlepšení celkového zdraví, ale i k prodloužení života.

„Zvrat nedostatku taurinu během stárnutí může být slibnou strategií právě proti stárnutí,” uvádí vědci, kteří na tuto teorii přišli. A jelikož nemá taurin jako takový žádné toxické vedlejší účinky pro lidské tělo, mohl by být v budoucnu podáván nadále orálně, jako je tomu v případě energy drinků doposud, jen bez těch dalších škodlivých dochucovadel a příměsí.

Závěrem bychom tak chtěli říci, že se prozatím jedná jen o teorii, která je potvrzena pouze na některých druzích zvířat. Na člověku to prozatím testováno nebylo a proto se o to nepokoušejte doma ani vy tím, že byste si navýšili svůj příjem energetických nápojů.

Tématem jsem se inspirovali na ladbible.com

Reklama