in

SVATBY, jak je neznáte! 15 zajímavých TRADIC z celého světa, které u nás NEZAŽIJETE.

Zdroj : adme.ru
Reklama

Atributy, jako jsou bílé šaty, slavnostní kolonáda a házení rýže, zdaleka ne vždy patří ke svatbě. Ne všude jsou tradiční pochoutky omezeny na klasický dort s postavami novomanželů a jako svatební transport nejsou jen auta, ale i sloni nebo lodě. Jsme zvyklí na profesionální svatební makeup a účesy, ale co krásně malované ruce nevěsty? Nebo dokonce svatba pod vosou, kde není makeup třeba? Tohle a ještě více se dozvíte v našem dnešním článku o svatbách a tradicích všude možně po světě.

1. Potápěči z Austrálie byli první, kteří se vzali pod vodu. Svatba se konala v hloubce 5 m. Od té doby se to stalo módním trendem.

Zdroj : adme.ru

2. V Mexiku, během svatby, kněz obmotává pár jakýmsi lasem vyrobeným z růženců. Tento obřad symbolizuje spojení novomanželů v jeden celek.

View this post on Instagram

It’s always been important to us to acknowledge and celebrate the variety of styles and cultures in our area; honoring both the traditional and the modern bride. When @photobymarirosa and @bodamaestra approached us for a styled shoot celebrating Latin culture, it was a no brainer (and we had the perfect @barbarakavchok dress)! ~ One of our favorite Latin traditions is the wedding lasso/lazo, which symbolizes the everlasting union of the bride and groom, as well as a symbol of marital protection. <3 ~ Event Planner @bodamaestra Venue @48fields Photographer @photobymarirosa Models @valerieann10 Hair/Makeup @gabby_and_martha_ Food @parrandostexmexgrill Cake @mimimochatreats Videography @josuelems Veil @themantillaco Bridal Gown @soliloquybridal Floral Design @buttercupsfloralva Décor @brightlyeverafter Stationary @paperbycharmcat Cookies @thecookiemomsterkitchen Jewelry @yanbal

A post shared by Soliloquy Bridal Couture (@soliloquybridal) on

3. V indonéském kmeni Minangkabau si své milované mohou vybrat pouze dívky. Všichni svobodní nebo rozvedení muži žijí v jednom komunitním domě – surau.

Zdroj : adme.ru

4. V Koreji musí novomanželé sníst fík bez pomocí rukou. Ten, kdo si na poprvé kousne více, bude považován za hlavu rodiny.

Zdroj : adme.ru

5. V Číně je nevěsta přivedena k rodičům ženicha v tradičním červeném kočáru.

Zdroj : adme.ru
Reklama

6. V Pákistánu, pár dní před svatbou, jsou ruce nevěsty nazdobeny hennou. Dělá se to u obřadu mehendi – obřadu, který přinese štěstí mladé rodině.

Zdroj : adme.ru

7. V Norsku plují hosté na svatební místo v pestrobarevných člunech zdobených zvony a dalšími svátečními doplňky.

8. Obyvatelé Bermud zdobí vždy horní vrstvu svatebního dortu klíčky cedrového stromu a poté jej zasadí vedle domu jako znamení, že manželství vydrží, dokud strom bude růst.

9. V Thajsku si může nevěsta změnit její svatební oblečení až 10krát za den. Tradiční barvy jsou červená, oranžová a zlatá.

Zdroj : adme.ru
Zdroj : adme.ru

10. Na Bali přijíždějí novomanželé na obřad ve zlatém kočáru a ti bohatší – na bohatě zdobeném slonovi.

11. V Indonésii nosí nevěsty místo závoje korunu. Oblečení je šité z nejdražších tkanin, často se používá i ruční batika.

Zdroj : adme.ru

12. V Belgii musí ženich postavit pod okno nevěsty malý smrk nebo břízu, než ji požádá o ruku.

13. V Indii ženich předvádí nevěstu ve svatební den hvězdě Anaduratu, která se objeví na počest manželů, kteří si byli po celý život věrní.

14. Pokud má dívka v indickém státě Bihár ráda nějakého chlapa, může ho ukrást a násilně se s ním oženit.

Zdroj : adme.ru

15. V Německu přinášejí hosté talíře, šálky a další keramiku, kterou novomanželům rozbíjejí před domem nebo ve svatební síni, a na konci noci to musí novomanželé společně uklidit.

Zdroj : adme.ru

Reklama