in

Souhlasíte? 11 typů hrdinů, kteří se ve filmech objevují tak často, až to diváka nudí!

instagram.com instagram.com
Reklama

Čím více nových filmů vyjde, tím častěji máme při sledování pocit déjà vu. Faktem je, že mezi režiséry a scenáristy po mnoho let existovalo několik opakujících se typů postav, které každý z nás moc dobře zná. Určitě jste už viděli film ve smyslu, kde hustý plešatý zachránce zachrání celý svět. Zní vám to povědomě, že? Akorát teď zajisté přemýšlíte, jaký film máme na mysli. 

1. Šílený vědec

Téměř v každém filmu, který má místo pro vědu, je také charismatický, nevrlý a často úplně šílený vědec, který se zcela věnuje výzkumu. A samozřejmě ne nadarmo, protože takový excentrický profesor někdy cestuje v čase a pak oživuje monstra.

Kde ho najdete: V téměř jakékoli filmové adaptaci knih Mary Shelleyové o Frankensteinovi, Návrat do budoucnosti, Rick a Morty.

Instagram will load in the frontend.

2. Klíčový hlupák

Zpočátku se zdá, že tato postava není určena k ničemu užitečnému, s výjimkou nekonečného pronášení vtipů a dělání vtipných scének. Avšak na konci filmu zpravidla udělá něco velmi důležitého, například začne chodit s drakem draka.

Kde ho najdete: Shrek, Pátý element, Doba ledová.

Instagram will load in the frontend.

3. Speciální dívka

Tato dívka je zpravidla hlavní postava, na začátku filmu postradatelná, ale pak je to ona, která je vybrána z nějakého důležitého důvodu. A to vše díky vlastnostem, které má jen ona. Výsledkem je, že se do ní samozřejmě zamiluje ten nejúžasnější chlap.

Kam ho najdete: Hunger Games, Divergent, Twilight.

Instagram will load in the frontend.

4. Věrný asistent

Osoba, která je neustále vedle hlavní postavy a je mu nápomocna ve všech věcech – od vyšetřování zločinů až po boj se zlem. Často má brilantní mysl, avšak stále stojí ve stínu hrdiny.

Kde ho najdete: filmové adaptace knih o Sherlocku Holmesovi, filmy o Hercule Poirotovi, Van Helsingovi a v mnoha dalších detektivních a dobrodružných filmech.

Instagram will load in the frontend.

5. Plešatý borec

Tvrdý atlet, který se ocitl v neméně závažných životních podmínkách. Určitě potřebuje někoho zachránit: svou přítelkyni, svůj vlastní život nebo celý svět. No, nebo jako poslední možnost, vytáhněte perfektní loupež, aby byl nějak zajímavý. Není třeba říkat, že nakonec vždy uspěje, že?

Kde ho najdete: Skycreaper, Rychle a zběsile, Kurýr a další akční filmy.

Instagram will load in the frontend.
Reklama

6. Prostý kamarád

Prostí kluci a dívky, vytvořené tak, aby se s nimi mohl spojit každý divák. Nemají ani supervelmoci, ani neuvěřitelnou inteligenci a vypadají, jako by žili vedle nás. Zamilují se, dělají chyby, dělají hloupé věci a sní stejně jako my.

Kde ho najdete: Deník Bridget Jonesové, Přátelé, Sex ve městě.

Instagram will load in the frontend.

7. Tajemný hacker

Hrdina, který dokáže za minutu hacknout servery Pentagonu, nemůže být normální, mírně usměvavý ani společenský člověk. Nutně vede životní styl samotáře, někdy dokonce trpí duševními poruchami. Alespoň to si myslí většina režisérů.

Kde ho najdete: Mr. Robot, Who am I, Dívka s dračím tetování.

Instagram will load in the frontend.

8. Krása nešťastná v lásce

Je charismatická a neobvyklá, ale z nějakého důvodu byli všichni její muži úplní kreténi. Za takovouto dívkou bude určitě několik neúspěšných románků a v době začátku filmu je obvykle sama. Chce se setkat s láskou, ale neúspěšná zkušenost z minulosti ji neustále odhání.

Kde ji najdete: Melomaniac, Teorie velkého třesku, Kolik toho máte? Nejčastěji se vyskytují ve filmech o lásce nebo komediích.

Instagram will load in the frontend.

9. Napravený egoista

Jedná se o tak typického sebevědomého muže, který se po většinu svého života věnuje tomu, aby se do něj dívky zamilovaly a zlomily jim srdce. Jednoho dne však mezi nimi potká právě tu, díky které okamžitě pochopí, jak bezcitný byl, a skutečně se zamiluje.

Kde ho najdete: Co muži chtějí, Casanova, 50 odstínů šedi.

Instagram will load in the frontend.

10. Hlavní skeptik

Objevuje se neustále v thrillerech nebo hororových filmech. Jedná se o stejnou osobu, která až do samého konce nevěří, že se kolem děje něco neobvyklého. Pokud dítě řekne, že se mu třese postel, nebo si členové rodiny všimnou něčeho zvláštního, zůstává tato postava neoblomná a obviňuje je z únavy, nemoci nebo stresu, dokud osobně nenarazí na zlo.

Kde ho najdete: Vymítač ďábla, Astral, V zajetí démonů a mnoho dalších hororových filmů.

Instagram will load in the frontend.

11. Vznešený lupič

Tenhle chlap nikdy nechodí na zločin jen tak. Vždy má ušlechtilý motiv, díky kterému chce soucit, a ne odsoudit. Je to prakticky moderní Robin Hood, protože všechny jeho nezákonné činy směřují k dobré věci – pomoci rodině nebo přátelům.

Kde ho najdete: Perníkový táta, ideologie filmu Bratři

Instagram will load in the frontend.

Když se na to člověk podívá takto pěkně v souhrnu, musíme uznat, že je to vážně pravda. Možná právě proto vycházejí filmy jako na běžícím páse. Defakto jen změní jména hrdinů a používají stéle jednu a tu stejnou charakteristiku. A co si o tom myslíte vy?

Čerpali jsme z adme.ru

Reklama