in

Simpsonovy měli zase pravdu? Našla se tříoká ryba!

pixabay.com
Reklama

Zdá se, že fanoušci legendárního seriálu Simpsonovi mají další důvod k radosti. Nedávno ulovená zmutovaná ryba opět rozproudila debaty o tom, zda tvůrci tohoto populárního animovaného seriálu mají schopnost předpovídat budoucnost.

Simpsonovi si během let vybudovali téměř mystickou pověst díky své neuvěřitelné schopnosti předpovídat budoucí události. A nyní, v roce 2024, můžeme na jejich seznam tref přidat další zářez.

Vraťme se do druhé sezóny, konkrétně do epizody s názvem „Dvě auta v každé garáži a tři oči na každé rybě“, která byla poprvé vysílána v roce 1990. V této epizodě se pan Burns rozhodne kandidovat na guvernéra státu, zatímco Bart chytí tříokou rybu, která se stává symbolem problémů s jadernou elektrárnou ve Springfieldu. Marge využije tuto příležitost a na televizní večeři podá panu Burnesovi tříokou rybou, což má devastující dopad na jeho kampaň.

A teď, o více než tři desetiletí později, se na internetu objevila zpráva o tom, že u pobřeží Grónska byla ulovena „tříoká treska“. Fotografie této podivné ryby se rychle rozšířila po sociálních sítích, přičemž mnozí uživatelé okamžitě poukázali na další „předpověď“ Simpsonových, i když tedy v oblasti není žádná známá jaderná elektrárna.

Captured off the Coast of Greenland by a Friend.

Ať už je tato ryba skutečná nebo ne, přináší další důkaz o tom, jak často Simpsonovi předpověděli budoucnost. Mezi jejich nejslavnější předpovědi patří například lasvegaský tygr, který napadl svého cvičitele, Donald Trump jako prezident, či akvizice Foxu společností Disney.

Mnozí se dokonce domnívají, že některé předpovědi Simpsonových se staly sebenaplňujícími proroctvími. Příklad? Nedávná spolupráce Cypress Hill s Londýnským symfonickým orchestrem. Tento nápad pochází z vtipu v jedné z epizod, ale nakonec se stal skutečností, což jen potvrzuje kulturní vliv tohoto seriálu.

Tvůrci Simpsonových však tvrdí, že jejich úspěch v předpovídání budoucnosti je spíše dílem náhody a dlouhodobé přítomnosti na televizních obrazovkách. Bez ohledu na to, jak to dělají, jedno je jisté: Simpsonovi budou i nadále fascinovat a bavit své diváky svými neuvěřitelnými předpověďmi.

Tématem jsem se inspirovali na ladbible.com

Reklama