in

Rodinný dům jako včelí úl? Med jim stékal po zdech!

pixabay.com
Reklama

Velké překvapení čekalo manžele z města Folkestone v anglickém hrabství Kent. Jednoho dne zjistili, že mají místo domu vlastně obří včelí úl. Včely se uhnízdili v jejich stropě a vystavěly tam tolik pláství až jim med začal prosakovat stěnami. Na jednu stranu by si nemuseli med kupovat ale je pravda, že med stékající po stěnách asi nechceme nikdo.

„Začalo to loni v létě, když jsme si všimli, že máme v ložnici na zdech černou lepkavou hmotu,“ popisuje 41letá Kate Dempseyová. Když majitelka domu poprvé tmavé skvrny na zdech zaznamenala, myslela si, že jde o vlhkost. Byla by to běžná věc, která se v domě může stát. Ať se jedná o prasklou trubku nebo spodní vodu.

pixabay.com

Pak ale Kate začala cítit ze skvrn sladké aroma. Rodina to nejdříve řešit nechtěla, ale postupně to došlo až tak daleko, že se rozhodli skvrny pořádně prozkoumat. Kate odvážně tuto sladkou hmotu ochutnala a k překvapení všech to byl med.

Průzkum podezřelých míst pokračoval. Zvedli koberec v pokoji dětí, který se nacházel nad ložnicí. Pak nastal šok. Z podlahy začali vylézat červi. Odstranili tedy podlahové prkna a objevili spoustu včelích pláství. Byly dost staré a naplněné medem.

pixabay.com

Nebezpečí včel obyvatelům nehrozilo, ale i tak s úklidem měli dost práce. Než všechny škody odklidili, trvalo jim to přes čtyři týdny. Byli na to totiž sami. Oslovené odborné firmy si chtěly naúčtovat kolem deseti tisíc liber (zhruba 270 tisíc korun). A to si rodina nemohla dovolit.

Jestli se ptáte, zda měli alespoň ten med jako výslužku za tvrdou práci, tak bohužel ne. Ukázalo se, že plástve byly staré a napadl je cizopasný hmyz. Všechno proto museli zlikvidovat včetně vosku.

Čerpali jsme z novinky.cz

Reklama