in

Proč si lidé modifikují svá těla? Těmto odpovědím dáte zapravdu!

sonxeberler.az
Reklama

Téměř polovina všech dospělých má alespoň jedno tetování a 11% populace má alespoň jeden piercing (včetně náušnic v ušním lalůčku). Kromě toho bylo pozorováno několik dalších typů modifikací těla, jako je tetování očí, subdermální implantáty a rozdělení jazyka. I když někteří lidé dávají přednost tomu, aby své tělo nijak nezměnili, existuje řada vědeckých vysvětlení, proč se ostatní rozhodnou tím projít. Podle nás jsou tyto argumenty velice logické.

1. Může to v těle uvolňovat endorfin – chemikálii „dobrého pocitu“.

Pokaždé, když někdo upraví své tělo, uvolní se endorfiny a dojde k pozitivnímu pocitu. Z tohoto důvodu mají lidé tendenci vzpomínat na okamžik, kdy se nechali “propíchávat” nebo tetovat, jako na šťastnou událost, a proto jdou a udělají to znovu.

sonxeberler.az

2. Je to forma umění nebo módního vyjádření.

Někteří používají oblečení nebo make-up, jiní používají své vlastní tělo. Tetovací umělci mají stále větší zkušenosti s tvorbou umění na pokožce lidí. Piercingy a další úpravy těla jsou často považovány za módní doplněk, který doplňuje celkový vzhled.

reddit.com

3. Pomáhá to vytvářet pocit individuality.

Každý je jedinečný, ale někteří lidé to rádi vylepšují provedením jedinečné úpravy svého těla. Chtějí být zvláštní a odlišit se od ostatních. To jim také pomáhá vytvářet vlastní identitu.

reddit.com

4. Mohou si tímto nechat zvěčnit osobní zážitky.

Je možné použít modifikace těla jako samoléčebný proces. Lidé, kteří někoho ztratili, kteří prošli traumatizujícím zážitkem nebo kteří chtějí zvěčnit významný milník, se často rozhodnou tyto události zapsat do své kůže.

imgur.com

5. Je to tradice.

Někteří lidé považují modifikaci těla za duchovní probuzení, či iniciační proces. Některé kultury to také používají jako obřad přechodu z dětství do dospělosti.

reddit.com
Reklama

6. Poukazuje to na fyzickou toleranci.

Vidíme spoustu lidí, kteří se snaží překonat bolest, překážky a jejich celkové osobní limity a jedním z těchto pohybů  vpřed jsou i úpravy těla. Dokazuje to odvahu a houževnatost.

reddit.com

7. Je to způsob, jak patřit do skupiny.

Všichni lidé chtějí patřit do určitého sociálního kruhu. Někteří lidé dokonce upravují svá těla, aby byli zahrnuti do skupiny, jako jsou rockový fanoušci a tak podobně.

tattoo.com

8. Je to impulzivní čin.

Ne každý, kdo dostane piercing, tetování nebo jinou úpravu těla, tak učiní po hlubokém přemýšlení a zvážení. Někteří to dělají jako čistý popud. Proto vidíme tetování zakrytá nebo dokonce odstraněná. Ve skutečnosti 17% lidí s tetováním toho lituje a uvažuje jeho odstranění.

imgur.com

Od jakého věku si myslíte, že je v pořádku začít s piercingy a tetováním? I když můžete tyto věci podstoupit již v 15 letech se souhlasem rodičů nebo pak v 18 letech oficiálně, stejně se podle nás jedná jen o jakési symbolické milníky. A co vy a vaše tetování, piercingy či motivace?

Čerpali jsme z brightside.me

Reklama