in

Příroda to udělala ze ně! 15 lidí, kteří VYČNÍVAJÍ z davu.

instagram.com instagram.com
Reklama

Nikdo nemá dokonalý vzhled a kosmetické standardy se mění tak rychle, že dnešní atraktivní prvky mohou být zítra považovány za neatraktivní. Existují tedy dvě možnosti: skrýt své jedinečné rysy nebo s nimi uzavřít mír a přestat se trápit. Dnes vám ukážeme 15 výjimečných lidí, kteří vás svým vzhledem doslova uhranou.

1. Vypadá úplně jako mapa.

2. Po operaci rohovky jí zůstanou v oku viditelné stehy.

reddit.com

3. U ukazováčků mi chybí ten nejvyšší kloub. Ohnu je jen do pravého úhlu.

reddit.com

4. A tak se díky své výjimečnosti stal modelem.

5. Ve spodní části hlavy má přírodně šedivé pramínky vlasů.

reddit.com
Reklama

6. Dívka se za své odstávající uši nehanbí, ale učinila z nich hlavní rys a nyní úspěšně pracuje jako modelka.

7. Dermografismus je nemoc, při které můžete kreslit na kůži jako na papír.

reddit.com

8. Motto této dívky je: „Žádné obočí – žádný problém“.

9. A tato dívka má své obočí až moc velké.

View this post on Instagram

Just a girl and her κήπος

A post shared by Sophia ☠️???? (@sophiahadjipanteli) on

10. Šedohnědé oči.

reddit.com

11. Když je váš zářivý úsměv jednou z vašich trumfů.

12. Tohle nejsou pigmentové skvrny, ale znaménka.

View this post on Instagram

for the past few days I’ve noticed that people using words like “ill” “illness” “melanoma” in my direction. and that thing makes me really sad, as I’m healthy human being, Im taking care of myself, eating healthy, training etc. people are thinking that I’m sick because my skin looks in another way. Well it’s really something different. But it’s just a birthmark. It’s not contagious, it’s not curable. we all have birthmarks. Some more some less. But you have it too. I’m turning 27yo this month, and every day of my life I’m seeing those reactions. Every day of my life I’m trying to educate the society. I feel so sad because some people assert themselves by insulting other people. it's low and mean. I live in my skin everyday. I live in my body everyday. and I love it. im accepting myself to the moon 🙂 I wish you could I accept yourself too ????

A post shared by Yulianna Yussef (@yulianna.yussef) on

13. To jsou ale vlasy!

View this post on Instagram

My twin sis @ciprianaquann and I have been tagged quite a bit on a hair post and in my notifications I’ve seen comments such as “Why are you hating on their hair.” or “That is their hair.” Did I have curiosity in clicking on those comments to read the hateful comments this person (appreciate the defense) is addressing? No. Years ago I would have clicked on it and clapped back trying to prove people wrong but now I decided I do not deserve to waste my time or energy on negative comments about my hair. I do not deserve to care about thoughts from those who are so insecure with themselves that they project vitriol towards others to make themselves feel good. I do not deserve to be concerned about ignorant, asinine and backward views on natural black hair and what it can or cannot do. I do not deserve to read comments that say the opposite about what is true about my hair. I do not deserve to listen to women that tear other women down. Somebody tell these women it is #WomensHistoryMonth and hold off on their hating for at least a month geez. ????????‍♀️???? Albeit I am no longer concerned I do still talk about the hate I receive because I know there are many girls and women that deal with the same hate and haven’t yet reached a place where they do not allow that vitriol to affect their confidence. Many times the hate is from other black people which is incredibly sad and unfortunate that they do not see the beauty in 4C or believe stereotypical and backward views regarding natural hair. I don’t have time to entertain that nonsense. I do have time to uplift young black girls and women that share my hair texture and to tell them they do not deserve to listen to anything other than their hair is beautiful. #QuannSisters ????: @terrygates

A post shared by Tk Wonder (@tk_wonder) on

14. Každé oko jiné.

reddit.com

15. Možná právě takto vypadá dokonalá chladná krása.

View this post on Instagram

LET’S CHILL!!! ????????????????

A post shared by KIMI (@kiker_chan) on

Tak to vidíte. Narodit se s něčím takovým například před 150 lety, tak by vás označili za obludu a vystupovali byste v kočovném cirkuse. Dnešní doba je na tohle opravdu úžasná a lidé se tak nemusí vůbec stydět za to, jak se narodili a jak vypadají.

Čerpali jsme z adme.ru

Reklama