in

Příběh Sáry (29): Měla jsem pohádkovou svatbu. Ještě než skončila, řešila jsem rozvod.

pixabay.com
Reklama

Sára si vždy přála velkolepou svatbu, protože chtěla zažít, jaké to je, být na jeden den princeznou. Proto hned, když ji Martin požádal o ruku, začala se svými kamarádkami plánovat naprosto vše, aby se do roka a do dne mohla vdát. Myslela si, že to má rozvržené do sebemenšího detailu. Netušila však, že ještě ten stejný den bude řešit rozvod.

Fáze plánování.

Když mě Martin požádal o ruku, byla jsem u vytržení. I když jsme spolu již 5 let, nenapadlo by mě, že se mi můj sen o pohádkové svatbě skutečně splní. Proto jsem neváhala ani minutu a jeho žádost o ruku jsem přijala. Navíc jsem ho opravdu milovala, takže nebyl důvod váhat.

Ještě ten týden jsme se s kamarádkami sešli a rozjeli fázi plánování. Naštěstí jich mám tolik, že si každá z nich dobrovolně vzala jednu věc na starost, a tak na mě a mého budoucího manžela zbyly jen šaty a prstýnky.

Už je to tady.

Ani nevíme jak a najednou jsme měli měsíc před svatbou. Nervozita stoupala a já měla pocit, jako by toho Martin možná i trochu litoval. Když jsem se ho na to však zeptala, odpověděl mi, že je jen vyčerpaný z toho zařizování kolem. A jelikož jsem mu věřila, nenapadlo mě jeho odpověď nijak zpochybňovat. I já sama na sobě totiž jistou únavu pociťovala.

A tak tu najednou byl den D. Já v nádherných princeznovských šatech s dlouhým závojem. On u oltáře v elegantním tmavě šedém obleku. Všude okvětní lístky růží, třípatrový dort a všichni naši blízcí, se kterými jsme naše “Ano” chtěli sdílet. Prostě všechno naprosto perfektní.

pixabay.com

Kde mám ženicha?

Hostina byla velkolepá. Do pozadí nám hrála živá kapela a všichni se skvěle bavili. Alkohol tekl proudem a jako zpestření večera byl stand-up komik, který svými vtipy o manželství rozesmál naprosto celý sál. Martin byl však výjimkou.

Místo toho, aby seděl s námi u stolu a bavil se, tak se uprostřed vystoupení nenápadně zvedl a odešel se slovy, že mu není dobře a musí jít na chvíli na čerstvý vzduch. Jelikož se celý den choval jaksi zvláštně, uvěřila jsem mu. Celá zábava však skončila asi o hodinu později od jeho odchodu a můj ženich stále nikde. Tak jsem ho šla hledat.

Rychlovka?

Procházela jsem postupně celou budovu. Napadlo mě, že může jít jen o vtip a tak, jak se unáší nevěsta, mi nyní někdo unesl manžela. Už mi zbývalo jen pár místností do konce, když jsem uslyšela dva hlasy a byla jsem si jistá, že jeden z nich je právě Martinův. Vešla jsem do místnosti a v ten moment jsem ztuhla.

Můj pár hodin nový manžel s rozepnutou košilí a kalhotami staženými u kolen stál u stolu, na kterém ležela zcela nahá přítelkyně mého bratra. Vnikal do ní tak vášnivě, až jim přes otřesy stolu chvíli trvalo, než si měl všimli.

Rozvádím se s tebou!

Já stála jako opařená a nezmohla jsem se ani na jediné slovo. Oba dva se začali rychle oblékat a omlouvat se mi, že to byl jen úlet zapříčiněný alkoholem, kterého oba dva měli ten večer hodně, že to ani pro jednoho nic neznamená, a přemlouvali mě, abychom na to všichni zapomněli.

Martin se ke mě přiblížil ve snaze mě obejmout. Neudržela jsem se a dala mu facku. Nevěřil vlastním očím a tak na mě jen zíral. “Rozvádím se s tebou!” dodala jsem a odešla z místnosti.

Všem v sále jsem řekla, co se právě stalo a v ten moment skončila veškerá oslava. Se svým “hodinovým manželem” jsem se pak viděla až o několik měsíců později u soudu. Co jsem fakt ale nečekala, bylo to, že mu doprovod bude dělat jeho “rychlovka”.

Reklama