in

Příběh Šárky (26): Našla jsem si staršího partnera. Bojím se reakce rodičů.

pixabay.com
Reklama

Šárka je mladá a krásná dívka, která právě začala pracovat v nové firmě. Během svého působení tam se seznámila s milým mužem, který byl však o 21 let starší než ona. Přestože začali pouze jako kolegové, brzy začali spolu více času trávit, povídat si a nacházet společné zájmy. Postupně mezi nimi vzniklo něco víc…

Večeře.

Jednoho dne mě Michal pozval na večeři. Byla jsem nadšená avšak i trochu nervózní. Jakmile jsme si ale sedli ke stolu, všechny ty pocity zmizely. Rozuměli jsme si skvěle, měli jsme spoustu společných zájmů a povídali jsme si jako bychom se znali už dlouho. A nejen to.

Byla jsem ohromena jeho energií a vášní pro život. Na jeho věk bych ho vůbec netypovala a i když se mi právě nás věkový rozdíl zdál jako problém pro nějaké budování vztahu, po tomto večeru se všechny obavy rozplynuly.

Víno?

V restauraci jsme byly asi dvě hodiny, když se mě zeptal, jestli bych si nedala nějaké dobré víno, ale že si mohu vybrat. Buď půjdeme k němu domů, kde má pár opravdu kvalitních výběrových vín a nebo se cestou zastavíme někde v jiném podniku a dáme si sklenku tam. Jelikož jsem jej ale chtěla poznat i mimo společnost, zvolila jsem tu první možnost.

Bylo vidět, že jsem jej volbou překvapila, ale v tom milém slova smyslu. Posadila jsem se u něj v domě na gauč, nalil mi sklenku vína, pustil hudbu do pozadí a přisedl si ke mě. Hodiny utíkali a já se cítila tak dobře, jako už dlouho ne. A právě díky tomu jsem si nevšimla, že mi poslední vlakový spoj domů odjíždí za 10 minut.

pixabay.com

Později večer.

Víno mi stoupalo do hlavy a bylo čím dál tím těžší se udržet. Byl tak dokonalý, ohleduplný a milý… ze své generace neznám snad nikoho, kdo by se takto nebo alespoň podobně choval. A pak se to stalo. Nahnul se ke mě a políbil mě. „Už jsem to nemohl vydržet,“ zašeptal a zahleděl se mi do očí.

Padla jsem mu kolem krku a začala jej líbat na oplátku. Rukou mi vjel něžně do vlasů a druhou mi mě přitiskl blíže ke svému tělu. Bylo to tak romantické a vášnivé zároveň, až jsem nemohla popadnout dech.

Další den.

Bylo odpoledne, když jsem se rozhodla, že cestou od Michala navštívím své rodiče a rovnou si od nich vyzvednu své auto, které si na víkend vypůjčili. Máma i táta seděli v kuchyni a povídali si. Našli své staré fotky ze základní školy, tak si je prohlíželi, vzpomínali a vyprávěli si příhody z dětství,… když v tom jsem si toho všimla.

Na jedné třídní fotce mého táty jsem ve výpisu členů uviděla povědomé jméno. Začala jsem se nenápadně zajímat a doufala jsem, že je to jen shoda jmen. Jenže nebyla…. Řekl mi, že byl s Michalem poměrně velký kamarád, ale že se ke konci základní školy musel odstěhovat a teď ani neví, kde je mu konec.

Přejel mi mráz po zádech. Taková náhoda? To přeci není normální… Celý tento objev sice přidal do našeho vztahu ještě více vzrušení a zvláštního kouzla, ale přidalo mi to i jisté pochybnosti. Možná jsme si byli osudem předurčeni, ať už je mezi námi jakýkoliv věkový rozdíl, jenže jak na něj budou moji rodiče reagovat, až jim ho budu muset jednoho dne představit jako svého přítele? A co na to řekne táta? Jen těžko si mohu představit, že by byl rád za to, že mu jeho bývalý spolužák spí s dcerou.. Vůbec nevím, co v této situaci dělat.

Reklama