in

Příběh Michala (31): Když byla žena pryč, udělal jsem totální blbost. Stálo mě to více než 100 000 Kč.

Reklama

Byla to situace, která přišla tak náhle a nečekaně, že Michal (31) stále nemohl uvěřit tomu, jak hluboko se propadl. Vše začalo nevinně, s několika kliky na počítači a nakonec se z toho vyklubal obrovský problém, který ohrozil důvěru jeho milované rodiny.

Začalo to nevinně.

Michalova tchýně poslala jemu a jeho manželce Leně peníze na rekonstrukci jejich domu. Byl to štědrý dar, který měl pomoci mladé rodině vylepšit jejich společný domov. Střecha na pár místech lehce protékala a fasáda domu potřebovala nutnou péči. Michal, který měl na starosti rodinné finance, se rozhodl peníze uložit na speciální účet. Ovšem jednoho večera, když jeho milovaná žena byla na služební cestě na Slovensko, kde se konala velká marketingová konferece, udělal něco, co si do dnes nemůže odpustit.

Vždyť je to pár kliků

Když uložil ke spánku čtyřletou Sofinku, sedl si k počítači a koukal, co je nového na internetu. Při brouzdání narazil na reklamu, které odkazovala na online kasino, které slibovalo velké výhry a rychlou zábavu. „No co, nikdy jsem to moc nezkusil a nemám teď co dělat, zkusím jen pár her,“ řekl si s přesvědčením, že věděl, co dělá. Ale hry se staly minutami a minuty hodinami. Čas v telefonu ukazoval 5:50 hodin ráno a jeho účet mínus 111 000 Kč.

Tohle je zlý sen

“Co teď? Vždyť se to Léňa s její mámou dozví. Nemám peníze, o kterých by nevěděla, a které by tuhle mou šílenou blbost mohli napravit”. Napadlo ho ovšem řešení, které rozhodně nebylo nejlepším nápadem. Ve snaze rychle situaci napravit, se Michal rozhodl vzít si rychlou bez účelovou půjčku, aniž by o tom komukoliv řekl. Měl v plánu vše napravit, tajně vše splácet a žít život takový, jaký byl před osudnou nocí. Ale jak to tak bývá, život to chtěl jinak.

 

“Michale, co to má být ta platba 111 000 Kč?!!”

Během následujícího odpoledne mi přišla zpráva od Lenky. Ukázalo se, že na její email přichází notifikace z našeho speciálního účtu, který sloužil právě pro odkládání peněz na rekonstrukci domu.

Leňa byla zděšená a okamžitě začala vyhrožovat rozvodem. Pro Michala to byla rána, která ho probudila k realitě. Ztráta peněz byla jedna věc, ale možný rozpad jeho rodiny ho zasáhl mnohem víc.

Hledání řešení

Michal si nyní uvědomil, že to opravdu “posral”, a že tento problém nevyřeší žádná rychlá půjčka. Došlo mu, že se nejedná jen o malou záležitost, ale o vážný problém, který potřebuje řešit.

Jak má Lenka k této situaci přístoupit? Má to vzít jako velkou Michalovu chybu a odpustit mu? Ztráta důvěry se v jejich vztahu bude napravovat velmi těžce.

Reklama