in

Příběh Markéty (34): Jsem kadeřnice i psycholožka v jednom. Čeho budu svědkem by mě však nenapadlo.

pixabay.com
Reklama

Práce kadeřnice v malém městečku je pro Markétu skvělé zaměstnání – mám dost klientů, což ji naplňuje a zároveň může pomáhat lidem. Někdy jen obyčejné vyslechnutí totiž opravdu dokáže divy. A navíc i často bývá svědkem mnoha příběhů a tajemství… a to na vlastní oči.

Důvěra.

Každý den od rána do večera se starám o vlasy svých klientek. A jak to tak bývá, při tomhle povolání se stanete i jakýmsi psychoterapeutem pro své klientky. Když jsou ženy uvolněny v křesle, rozpovídají se o svých životech, problémech ve vztazích, tajných touhách a dokonce i o nevěře.

Jsem dostatečně diskrétní, aby mě klientky dovedly důvěřovat, a tak slyším mnoho intimních příběhů.

Setkání.

Avšak jednoho dne se stalo něco, co jsem si vůbec nepředstavovala. Do mého salonu přišla jedna z mých dlouholetých klientek. Nazvěme ji pro zachování utajené identity paní N. Paní N Byla krásná, středního věku, štíhlá a její vztahový život byl mimořádně složitý. Právě teď měla milence, a jelikož mi věřila, všechno jsem o něm věděla.

Na druhou stranu, znala jsem ale i manželku onoho milence, paní K, která do mého salonu chodila také. A co čert nechtěl, setkali se právě u mě.

pixabay.com

Spojení.

V ten den měla paní N svou schůzku na podobnou dobu, jako paní K. A jelikož ani jedna z nich neznala celý příběh o tom druhém vztahu svého muže, já jsem byla jediná, kdo měl kompletní přehled.

Když paní N byla uprostřed procedury, do salonu vstoupila paní K. Bylo to naprosto nepředvídatelné a tak “nebezpečné”. Stačilo by jen, kdybych řekla jen jednu větu a začala by rvačka. Obě ženy seděly vedle sebe, aniž by věděly o tom, jak jsou nevědomě spojeny.

Drama?

Měla jsem tak před sebou svou nejtěžší úkol v roli “psychoterapeuta kadeřnice.” Musela jsem se snažit udržet klid a zachovat tajemství, zatímco ty dvě ženy nevěděly o existenci té druhé. Byla to situace, kdy jsem byla doslova středem tajemného dramatického příběhu.

Byla to jedna z těch chvil, když víte, že si musíte pospíšit a není tu čas na chyby. Soustředila jsem se proto nejen na dokonalé dokončení účesu, ale i na vymýšlení neutrálních témat ke konverzaci. Popravdě byla tato situace pro mě neuvěřitelně stresující a doufám, že se ještě dlouho k něčemu takovému nenachomýtnu.

Navíc,… pohled na netrpělivý doprovod paní N, který na ni celou dobu čekal v autě, byl velmi znepokojivý. Upřímně nevím, co bych dělala, kdyby milenec a manžel v jedné osobě vešel dovnitř.

Reklama