in

Příběh Anety (35): Partner se přestal o sebe starat. Je to důvod k rozchodu?

pixabay.com
Reklama

Anetin vztah trvá už pěkných pět let, a do nedávné doby byl naprosto skvělý. Avšak začala si na svém partnerovi všímat něčeho, co jí začalo vadit. Nejednalo se o žádnou nevěru nebo něco podobně závažného. Paradoxně šlo o maličkost, ze které se stal nakonec problém.

Vzhled?

Když jsem poprvé zpozorovala, že můj partner začal zanedbávat svůj vzhled, bylo to jako malé varovné znamení. Byl to ten samý muž, kterým jsem trávila úžasné chvíle a který mě přitahoval nejen svým charakterem, ale také vzhledem. Věděla jsem, že po pěti letech se vztah může změnit, ale tohle bylo něco jiného.

Postupně jsem si všímala, že už se neholí tak často jako dříve,.. vlastně skoro vůbec, jeho oblíbené košile a elegantní oblečení zůstávalo jen viset v šatníku a v koupelně už nebyly žádné voňavé sprchové gely nebo parfémy…  Prostě začal zanedbávat svůj vzhled.

pixabay.com

Konec debaty.

Vím, že to zní povrchně, ale pro mě je i tento aspekt u muže důležitý. Miluji ho, ale najednou se mi zdá vzhledově odpudivý, a to mě trápí. Když jsem se ho pokusila s ním o tom mluvit, bylo to těžké. Odpověděl mi, že jsem si to jen vymyslela, a že je stále stejný.

Nyní jsem v bodě, kdy váhám, co dál. Mám ho ráda a chci, abychom byli spolu šťastní, ale tato situace mě znepokojuje. To už jej nepřitahuji, že nemá potřebu se o sebe starat? Nebo mě bere jako tak velkou jistotu, že mu je to jedno? Opravdu jsem bezradná, protože komunikaci na toto téma zcela odmítá.

Reklama