in

Používáte je SPRÁVNĚ? 12 EMOJI, které mají jiný VÝZNAM, než si mnozí myslí!

wikipedia.org wikipedia.org
Reklama

S Emoji je nutné zacházet opatrně: na jedné straně pomáhají vyjádřit téměř jakékoli pocity bez zbytečných slov, na druhé straně se stává, že nechápeme, jaký druh myšlenky nám chtěl partner s jejich pomocí sdělit. Jedna věc je jasná: tyto zvláštní obrázky pevně vstoupily do našich životů a my se budeme muset naučit, co opravdu znamenají.

1. Sepjaté ruce

Mnoho uživatelů mylně věří, že tento symbol emoji symbolizuje modlitbu. Ve skutečnosti  takovým gestem Japonci žádají o odpuštění. V Americe to ale znamená „Dej mi pět!“ .

wikimedia.org

2. Polibek

Na první pohled si můžete myslet, že tento emoji znamená polibek. Ale je to jen symbol píšťalky nebo pískání. Často se zaměňuje se stejnými emoji, které má u sebe srdcem a ten už symbolizuje polibek.

wikipedia.org

3. Mašle

Nejde jen o růžovou mašli, ale o symbol boje proti rakovině. Při rozšířeném používání se tento emoji používá jako symbol radostných událostí.

wikipedia.org

4. Ukazatel dolů

Toto emoji nejen symbolizuje touhu přilákat partnera, ale také ukazuje, že nálada nestojí za nic.

wikipedia.org

5. Pěst

Zaťatá pěst směřující doprava je známkou úcty k autoritě nebo gratulací k něčemu.

wikipedia.org
Reklama

6. Tuřín? Řepa?

Toto není tuřín ani řepa, jak si možná myslíte, ale sladký brambor známý v Japonsku jako yakimo.

wikipedia.org

7. Cukrátko

Toto emoji zobrazuje japonské jídlo, kamaboko – rybí karbanátek. Může ale také označovat e-mailovou značku – @.

wikipedia.org

8. Něco jako křižovatka?

Toto emoji je vypůjčeno z komiksů. Tam to znamená zvuk „BAM!“. Během hovoru tohle ale naznačuje, že partner ztratil náladu nebo jste překročil jistou hranici.

wikipedia.org

9. Kříž

Jsme zvyklí na to, že červený kříž znamená zákaz. Ale kromě toho může odpovídající emoji symbolizovat polibek v anglickém psaném projevu.

pixabay.com

10. Naštvaná maska

Tohle emoji znamená masku Tengu – démona z japonské mytologie. „Chovat se jako Tengu“ znamená, chovat se arogantně či zle.

wikipedia.org

11. Drak

Zdá se, že toto emoji symbolizuje něco zlého, ale ve skutečnosti je všechno přesně opačné. Symbolizuje to japonskou bytost Namahage, která odvádí zlé duchy.

wikipedia.org

12. NG?

Záhadná zkratka rozluštěna : no girls, no guys. – Žádné holky, žádní kluci.

wikipedia.org

Tak to vidíte. Mysleli jsme si, že co se týče internetové komunikace, tak že zvládáme naprosto všechno, ale po dnešku jsme zjistili, že máme menší mezery. Zvláště tedy v používání správných smajlíků. A co vy? Také některé z nich používáte jinak?  

Čerpali jsme z brightside.me

Reklama