in

Potyčka na úřadě kvůli čipu pro psa? Úřednice skončila na neschopence!

pixabay.com
Reklama

Pokud jste již museli navštívit úřady a vyřizovat jakékoli záležitosti tak jistě víte, že to někdy bývá dlouhá návštěva plná vaší (ne)trpělivosti a mnohdy nekonečné byrokracie. Na druhou stranu úředníci pouze vykonávají svou práci a dělají to, co mají nařízeno od vedení. A také samozřejmě záleží na tom, jakou náladu máte vy i úředník, se kterým se setkáváte. Ale pokud se nepohodnete, rozhodně byste to neměli řešit jako dvě ženy minulý rok v březnu. Po tom co se s paní na úřadě nepohodly došlo na fyzickou potyčku. A ta skončila dokonce dvoutýdenní pracovní neschopností.

Celý incident se stal v březnu 2022 na úřadě městského obvodu Plzeň 3. Sedmačtyřicetiletá matka s třiadvacetiletou dcerou přišly na místo a chtěly čip pro psa. Úřednice jim vysvětlovala, že jim ho nemůže dát, jelikož pro něj musí k veterináři a také ho musí přímo u něj zaplatit. Ženy tohle však odmítly slyšet a začala hádka, která skončila potyčkou.

pixabay.com

Obě strany však celou událost popisují zcela jinak. Avšak podle obžaloby měla mladší žena chytit pracovnici za vlasy, tlačit jí hlavou k zemi a pak ji praštit o zeď. Potom co se žena postavila zpátky na nohy, od starší ženy dostala ránu do zad a narazila do futer kanceláře. Takto to popisuje oficiální spis.

Státní zástupce má za to, že se dopustily trestného činu násilí proti úřední osobě. Obě se ale hájí tím, že se k nim úřednice chovala arogantně a urážela je. Je to ale důvod k napadení? A bylo to skutečně tak?

„Chtěly jsme se jen zeptat, zda proplatí čipování psa. Doslechly jsme se, že tahle možnost existuje pro sociálně slabé, jako jsme my. Jenže úřednice byla arogantní, začala na nás křičet, že jsme špíny a ať vypadneme,“ vypověděly na policii obviněné ženy. To je údajně napadla úřednice jako první. „Vyběhla za námi na chodbu, matku chytla pod krkem, kde měla kanylu vyvedenou z hrtanu. Dala jí tři facky a pak ji chtěla praštit pěstí,“ tvrdila dcera obviněné ženy.

pixabay.com

Zcela jiný pohled však na situaci měla pracovnice z úřadu: „Kolegyně ženám řekla, že pro čip musí na veterinu, pak k nám mohou přijít psa přihlásit a zaplatit poplatek. To se jim nelíbilo. Rozčilovaly se, že jsou na dávkách a nemají na to peníze. Začaly láteřit na systém, a to už jsem se zvedla a otevřela dveře kanceláře s tím, že tohle tady opravdu nevyřešíme,“ líčila poškozená, která po útoku skončila na 14ti denní pracovní neschopnosti.

Žalobce ale poukázal na velké rozdíly ve fyzických proporcích všech tří žen. Zatímco útočnice vážily každá kolem sto kilo, napadená úřednice má skoro o polovinu méně. „Je tak zřejmé, že obě obviněné jsou ve srovnání s poškozenou natolik těžkotonážní, že mohou i pouhým strčením způsobit zranění,“ vysvětlil státní zástupce.

Po pěti měsících od incidentu však ženy znovu přišly na úřad a mávaly prý usnesením o zahájení stíhání. Tajemník tamního úřadu uvedl, že ho ženy přesvědčovaly, aby šel za úřednicemi a přiměl je změnit výpověď. Prý ony byly jen oběťmi a dcera matku pouze bránila. Tajemník jim však řekl, že by to mohlo být bráno jako nátlak a takové návštěvy úřadu jim rozhodně nepomohou.

Čerpali jsme z novinky.cz

Reklama