in

Mohli by žít v LUXUSU, ale stačí jim OBYČEJNÝ život! 10+ opravdu SKROMNÝCH celebrit.

adme.ru
Reklama

Mnoho lidí při pohledu na celebrity sní o krásném životě, luxusní dovolené a bydlení v neuvěřitelně drahých sídlech. Stává se však, že i když člověk dosáhne této světové slávy, dává přednost tichému a skromnému životu. Což dává smysl. I když byste měli všechny peníze světa, není vůbec nutné je nekontrolovatelně rozhazovat.

1. Jake Gyllenhaal

2. Drew Barrymore

3. Elijah Wood

adme.ru

4. Keira Knightley

adme.ru

5. Zoe Deschanel

adme.ru
Reklama

6. Christian Bale

adme.ru

7. Hilary Swanková

8. Russell Crowe

View this post on Instagram

To celebrate my foray into Instagram I wanted to share something deeply artistic with you. To those who ask the age old question "how do I have a career in acting like yours?" this is my answer… You must be able to make a perfect Ratatouille… Below the steps and secrets. First brown your onions and garlic with salt and pepper and a little olive oil. Next add tomatoes, I prefer cherry tomatoes. The key is patience and love. Low low heat. Then add your sliced zucchini or courgette and more salt and pepper. I also like to add chilli and jalapeño . Once everything is coming together add a generous chunk of butter. I serve on toast with butter and a tiny amount of Vegemite. There it is Academy Award winning Ratatouille. I wish you the best in your acting career.

A post shared by Russell Crowe (@russellcrowe) on

9. Reese Witherspoon

10. Leonardo DiCaprio

11. Jennifer Lawrence

12. Jennifer Garner

View this post on Instagram

Hurricane + kids = ????. @savethechildren disaster relief experts offer these tips to promote physical and emotional safety in the path of #HurricaneFlorence. We pray it passes quickly and stand ready to help if needed! ❤️ Xx . ????WHAT TO SAY???? 1.) Talk about Hurricane Florence as a natural event and not anyone’s fault. 2.) Let your kids know your top priority is to keep them safe. 3.) Remind kids of the many grownups, parents, teachers and first responders working to keep them safe. . ????WHAT TO DO???? 1.) Have an evacuation route mapped out and car gassed up. 2.) Make emergency contact cards for your kids— in case, heaven forbid, you are separated. Example in story. 3.) Pack a “go-bag” for your kids— favorite stuffed animal, cozy blanket, emergency contact card, activities (books, games, paper, crayons) in case you need to evacuate. And a family kit that includes non-perishable food, flashlight, medicine, water, baby wipes and hand sanitizer.

A post shared by Jennifer Garner (@jennifer.garner) on

13. Jessica Alba

14. Keanu Reeves

Je až k neuvěření, že se dobrovolně vzdali pobytu v luxusu a raději sdílí život s obyčejnými lidmi. Ano, je samozřejmé, že někteří  nich mají schované nemalé peníze na horší časy, ale díky jejich astronomickým výdělkům jde ten nemalý zbytek peněz na potřebnější místa. 

Reklama