in

Měli byste na to KOULE? 10+ jídel, které zkusí jen ODVÁŽNÍ labužníci!

Zdroj : adme.ru
Reklama

Na světě je tolik všemožných chutí, až to snad ani není možné. Koneckonců, jak říká staré pořekadlo – tisíc lidí, tisíc chutí –  má vážně něco do sebe. Sice jsou jídla jako pizza nebo třeba kebab, které chutnají naprosto všem, ale pak tu jsou takové chuťovky, jako například mořské plody, smrdutá vejce, kaviár atd. a to už všem vážně nechutná. A jaké další bizarnosti se například dají jíst? Dnes vám povíme o 10 vážně šílených jídlech, které je ochotna jíst jen hrstka lidí. Však se podívejte sami.

1. Akutaq – Yup’ik

Směs vyšlehaného živočišného tuku (tradičně z losů nebo mrožů), různých bobulí rostoucích v tundře (brusinky, borůvky) a čistého severního sněhu.

Zdroj : adme.ru

2. Puget ng manok – Kuřecí zadky

Obecně se jedná o přesně nakládané ocasy kuřat, navlečené na tyčce a smažené na grilu. Mastné, kořeněné, škodlivé – perfektní pouliční jídlo!

3. Arbin Elgentay

Pochoutka z koňského tuku a syrových jater. Podává se nakrájená na plátky s hrstku syrové cibule.

View this post on Instagram

Пробовали ли вы арбин? ⠀ Арбин – это традиционный бурятский деликатес, который вы можете заказать у нас, в этно-кафе «Dari»! ⠀ Данная закуска представляет собой сырой конский жир с такой же сырой конской печенью. Звучит необычно, не так ли? ⠀ Конина – это калорийный, питательный и очень полезный продукт. В ней высокий процент содержания минеральных веществ (железо, кальций), аминокислот, витаминов групп А и В. ⠀ Арбин хоть и подается холодным, отлично согревает в морозное время года. ⠀ Традиционно это блюдо разделяют только с самыми близкими людьми, а мы приглашаем вас попробовать его у нас в гостях! ⠀ Ждем вас по адресу: Маршала Жукова 36а/4 ⠀ Доставка блюд по тел.: 73-54-54 или через приложение AngaraClub ????

A post shared by Этно-кафе Дари | Иркутск (@kafe_dari) on

4. Tarrendis – aspik

Želatina, často smíchaná se zakysanou smetanou nebo majonézou, se nalije na kousky masa nebo ryb nebo se také smíchá se salátem ze sledě, krevet a oliv a nechá se zatuhnout.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Laura (@laurencijabar)

5. Gamalost (také Gammelost , Gammalost)

Tradiční norský „starý sýr“. Norové sami vtipkují, že za účelem výroby tohoto ostře zapáchajícího sýra s plísní byste měli vzít malý sýr, dát ho do staré ponožky, zakopat ho do hnoje pod stodolou a když je pochoutka hotová, sama se k vám připlazí.

Zdroj : adme.ru
Reklama

6. Ti-hoeh-ko – Prasečí krevní koláč

Tento pokrm je vyroben ze sražené vepřové krve, sojového vývaru a lepkavé rýže. Směs je smažená nebo dušená, obalena v arašídové mouce, přilepena na tyčinky a prodávána přímo na ulicích jako zmrzlina.

Zdroj : adme.ru

7. Andouillette

Klobásy vyrobené z vepřového nebo hovězího střeva a žaludků namočených do vína. Říká se, že pokud se pokrm podává v restauraci, každý o tom ví, protože lehce zapáchá.

8. Mofongo

Mofongo je vyrobeno ze smažených banánů. Zní to dobře, že? Smaží se pouze banány zelené, po smažení se našťouchají, nasolení a smíchají s česnekem, olivovým olejem a škvarky z vepřové kůže.

9. Pižmové tyčinky

Jedná se o klasické australské sladkosti. Dlouhá růžová žebrovaná cukrovinka ze želatiny, moučkového cukru, barviva a pižmové esence. Díky ostrému, dobře známému aroma se vám zdá, že žvýkáte fondán namočený v toaletě.

10. Guda

Guda je nejdražší gruzínský sýr. Je vyroben z ovčího mléka a ve srovnání s ochucenými francouzskými sýry má svůj specifický zápach. Produkt zraje ve vinné révě nacpané v ovčí kůži obrácené naruby.

Zdroj : adme.ru

11. Losí nos

Na Aljašce není los exotickým zvířetem, ale spíše něco jako u nás kráva. Není proto divu, že se z masa tohoto zvířete připravují kotlety, klobásy a steaky. Zvláštní lahůdka je z nakrájených a losích nosů v aspiku.

Sülze001.jpg
wikimedia.org

12. Shirako

Jsou to rybí spermie, které se konzumují syrové, dušené nebo smažené v těstíčku.

Zdroj : adme.ru

13. Urmen

Je to pěna z dlouho vařícího se mléko. Čeká se, něž se stane opravdu hustou, vybere se a zmrazí nebo vysuší, rozřeže se na kousky a podává se jako dezert.

View this post on Instagram

Урмэ-Молочные пенки Это одно из лучших молочных блюд. Технология приготовления урмэ достаточно про ста. Свежее молоко (желательно в чугунном котле) кипятится на слабом огне в течение двадцати-трид цати минут, пока не появится пена. Затем ставится в прохладное место на 12 часов. Через некоторое время на поверхности молока образуется слой пенок толщиной от 1,5 до 2 см. Толщина слоя зависит от жирности молока. Пенку осторожно снимают березовыми лопато чками и сушат, если стоит теплое время года. Зи мой ее замораживают. Сушеные или мороженые пенки нарезают в форме вафель или в любой дру гой форме и подают на стол. Из 10 л молока получается до килограмма ур мэ. А куда идет оставшееся молоко? Оно употреб ляется для приготовления такого весьма распрост раненного и популярного продукта, как тараг#бурятскаякухня#бурятия#уланудэ#buryatcuisine#урмэ#молочныепенки#безфильтров

A post shared by Buryat cuisine-Бурятская Кухня (@bur.cuhnya_03) on

14. Brausup

Tradiční irská polévka s žitného chleba se podává i jako dezert. Polévka je vyrobena z drceného chleba se smaženými rozinkami a kořením. Poté zalita horkým s citronem a šlehačkou.

15. Chicharrón

Jedná se o tradiční španělské jídlo, které je oblíbené i v Latinské Americe – křupavé zlaté kousíčky z hluboce usmažené vepřové kůže.

Proboha, co?! Nevíme jak vám, ale nám se kroutí žaludek už jen při tom, když si čteme název a z čeho se to skládá, natož abychom to ochutnali. A co říkáte na tyto jídla vy? Ochutnali byste něco z toho? 

Čerpali jsme z adme.ru

Reklama