in

Mega koncert! Raper 50 Cent vystoupil v Praze

instagram.com
Reklama

Raper 50 CENT se po 12 letech vrátil do Prahy, kde měl báječný koncert. Curtis James Jackson alias 50 Cent vystupoval v Praze 17.10. a 18.10.2022. Jeho koncert se může pyšnit vyprodanou O2 Arenou.

První den koncertu byl opravdu symbolický. V tento den totiž oslavil 50 narozeniny Curtisův mentor EMINEM, který ho uvedl do showbyznysu před 20 lety.Věrní fanoušci a fanynky doprovázeli koncert svým zpěvem a tím také dokázali, jak velmi dobře jeho songy znají. V show nechyběli ohňostroje, kouřové efekty ani vnadné tanečnice. 50 Cent zahrál publiku přes 30 svých písní včerně velmi dobře známé Candy shop z alba The Massacre, která vyšla v r. 2005.

Curtis se narodil v roce 1975 v Queensu. Jeho matku, drogovou dealerku, zavraždili, když  mu bylo pouhých 8 let. Otce nikdy nepoznal. Během dospívání byl několikrát zatčen a nevyhnul se ani pobytu v ústavu pro mladistvé delikventy. Jelikož byl výborný v boxu, zúčastnil se juniorských olympijských her.

V r. 1998, se představil se svým gangsta rapem, kde zobrazuje násilný život v černošských ghettech v USA. Během své kariéry si vysloužil přezdívku Bulletproof (neprůstřelný) vzhledem k tomu, že byl 9x postřelen a pokus o vraždu přežil.

S první deskou Get Rich or Die Tryin mu pomáhal jeho mentor EMINEM. Od té doby plní první příčky světových hitparád a v r. 2010 se pyšní hudební cenou Grammy. Zahrál si dokonce i v několika filmech a založil charitativní organizaci na podporu chudinských čtvrtí.

Atmosféra na vystoupení byla opravdu velmi živá. Na plátně se promítaly videoklipy, kde je možné jej vidět “za mlada”.

Záznamy z koncertu nám ze svého soukromého archivu poskytl rapper Arjay z uskupení TRUE STORY CREW, pro kterého je 50 Cent velkým idolem. Pojďte s námi okusit atmosféru a vzrušení, které tento koncert fanouškům přinesl.

Inspirovali jsme se na magazin.aktualne.cz, irozhlas.cz

Reklama