in

Máme zastaralé školství? Video, které vás donutí se zamyslet!

instagram.com
Reklama

Dámy a pánové, pokud jste stálými návštěvníky Instagramu, tak jste už určitě viděli nejedno takzvané “motivační video”. Konkrétně na této platformě totiž existují desetitisíce stránek, které se právě tímto obsahem zabývají a doslova miliony lidí to sleduje. Jedno video se ale dostalo jednoznačně do vedení!

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak se náš svět změnit? Jak jsme se jako lidstvo vyvinuli, jak jsme inovovali různé věci a snažíme se být ve všem moderní? Myslíme však při tomto procesu na všechna odvětví a směry našich životů? Bohužel ne. Doslova zapomínáme na jednu z klíčových věcí.

V dnešní článku je řeč o školství a právě onom populárním videu, které poněkud smutným způsobem vysvětluje změny okolo nás. Podívejte se sami:

Jak můžete vidět, video začíná srovnáváním nového s starého telefonu s rozdílem 150 let. Poté je stejným způsobem srovnáváno i auto – nové a staré se stejným časovým rozdílem. Poté ale přijde na řadu fotka třídy žáků a v ten moment nastane to smutné až děsivé zamyšlení.

Kromě toho, že stará fotky třídy je ještě černobílý snímek, od té novodobé se jinak absolutně neliší. Žáci sedící vzorně v lavicích a hlásí se o slovo. “Není to ostuda, že se za více než století nic nezměnilo? Připravujete studenty na budoucnost nebo na minulost?” zaznívá v motivační nahrávce.

I když víme, že se jedná o sehrané video s předem napsaným scénářem, donutilo nás se zamyslet. Nebylo by opravdu dobré začít se věnovat více změnám v našem školském systému? Vždyť proboha,… stále fungujeme podle základů od J. A. Komenského.

A jaký máte na to názor vy?

Tématem jsme se inspirovali na Instagram.com

Reklama