in

Karlos Vémola definitivně přišel o svou tygřici! Co dělal špatně?

instagram.com
Reklama

MMA zápasník Karlos Vémola se snažil odebrání tygřice do poslední chvíle zabránit. Skrz sociální sítě prosil o pomoc i veřejnost a tvrdil, že se o exotické zvíře stará vzorně. Odborníci však byli jiného názoru. Na svou bílou tygřici Karlos neměl papíry o původu a byl tak chován nelegálně. Zvíře bylo posláno do záchranného centra v Německu.

A tak se stalo, že v úterý 5.12. 2023 krátce po poledni přijelo k sídlu Karlose Vémoly několik aut. Mezi nimi také auto veterinářů s německou SPZ a policie. Veterináři ze speciálního přívěsu na převoz divoké zvěře vytáhli stříbrný box, v němž byla tygřice Antonie Ramba převezena.

Zvíře se vydalo na dlouhou cestu do německé ZOO nedaleko Mnichova. Před převozem byla tygřice samozřejmě uspána. O odebrání tygřice z Vémolandu bylo jasno již minulý týden. Zápasník se svého milovaného zvířete nechtěl vzdát, ale v noci z pondělka na úterý přidal na svůj Instagram video, které působí jako dojemná rozlučka s tygřicí.

„Potvrzuji, že dojde k odebrání zabaveného nelegálně chovaného mláděte tygra ze soukromého chovu Karla Vémoly. Důvodem je především fakt, že chovatel nebyl schopen doložit legální původ zvířete ani okolnosti jeho nabytí, čímž porušil zákon o obchodování s ohroženými druhy,“ uvedla již před nějakou dobou mluvčí ministerstva Lucie Ješátková.

Vémola i jeho žena Lela Vémola jsou z celé situace zdrcení. „Antonie Ramba je člen rodiny. Máme obývák propojený s klecí a děti na ni přes sklo stále koukají. Až si pro ni přijdou, nechci u toho být,“ přiznal Karel.
Ministerstva životního prostředí rozhodlo, že bude bílá tygřice umístěna do zařízení Tierart Wild Animal Sanctuary v Německu, kde má být uchovněna například sestra bílé tygřice jménem Charlotte a také zabavená zvířata nechvalně známého podnikatele Ludvíka Berouska. 
Čerpali jsme z expres.cz, extra.cz
Reklama