in

Konec prodeje psího masa v Jižní Koreji? Až 3000 restaurací bude měnit jídelní lístek!

news.abs-cbn.com
Reklama

Začátkem roku 2027 vyjde Jižní Koreji v platnost zákon, který zakazuje prodej psího masa. Tento zákon odsouhlasilo 99% poslanců, poslední procento se zdrželo hlasování. Psí maso bylo největší pochoutkou důchodců, v současné době ho nabízí přes 3 000 restaurací.

Jižní Korea po několika letech konečně dospěla k závěru, že psi se nebudou chovat na jídlo. Zákon, který bude proti chovu a prodeji psího masa vyjde v platnost v roce 2027. Chovatelům, kteří odmítnou změnu či ukončení podnikání hrozí až tříleté vězení a pokuta půl milionu korun. Zákon neuvádí postihy pro lidi, kteří budou maso konzumovat.

Zákon v poslanecké sněmovně podpořilo 208 poslanců, dva se zdrželi hlasování. V současné době putuje zákon k prezidentovi Jun Sok-jolovi. On sám je velkým milovníkem zvířat, vlastní šest psů a osm koček. V listopadu bude před budovou parlamentu protestovat až 200 chovatelů psů.

Výzkum, který uskutečnila společnost Animal Welfare Awareness tvrdí, že až 94% obyvatel Jižní Koreje v uplynulém roce psí maso nejedlo. Až 93% obyvatel také zmínilo, že ani v následujících letech psí maso jíst nebudou. V roce 2022 bylo pro chov a následný prodej za záminkou jídla chováno až 570 tisíc psů. Zákon by měl zasáhnout až 3 500 farem s cca 1,5 milionem psů. Celkem 3 000 restaurací potom bude muset změnit svůj jídelní lístek.

Inspirovali jsme se z: idnes.cz

Reklama