in

Jiří Procházka sdělil v rozhovoru své předzápasové myšlenky! Odhalil také, co ovlivnilo jeho výkon v kleci

Instagram.com
Reklama

Jiří Procházka, jeden z nejlepší MMA zápasníků u nás, se nedávno vrátil domů po drtivé porážce. V rozhovoru pro místní média sdělil, že nedostatečná příprava a zdravotní problémy ovlivnily jeho výkon v kleci. Navzdory těžkostem zůstává pozitivní a plánuje si jasně přenastavit svůj přístup jak ke sportu, tak k životu obecně. Přes neúspěch se zaměřuje na pozitivní přemýšlení a hledání způsobů, jak se vrátit silnější než kdy dříve.

Po drtivé porážce se jeden z nejlepší MMA zápasníků České Republiky vrátil zpět domů. “Jak už jsem říkal po příletu do Vídně, je to na ho*no. Můj přístup k životu je ale pozitivní, teď před sebou vidím spoustu příležitostí,” sdělil místním médiím. Ještě než zápas oficiálně potvrdil dával svým sledujícím vědět o svém zhoršeném zdravotním stavu. “Bylo tam víc věcí, které jsem zdravotně zanedbal. Před zápasem se samozřejmě musí říct, že je vše v pořádku, ale nebylo tomu tak v době, kdy zápas probíhal. Nebyl jsem ve své síle. Ale když vezmu v potaz, co bylo před bojem, tak jsem to na sobě cítil už týden před tím,” sdělil Jiří některé z jeho před zápasových myšlenek.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Full Violence ™ (@fullviolence)

Teď je potřeba si to jasně přenastavit, a to i životně. Musím si v tom udělat naprosto jasno, protože takhle já nezápasím. Tohle není moje představa, jakým způsobem vstupuji do klece a jakým způsobem držím vibe a rozpoložení. Nechci být konkrétní, co bylo špatně, protože to nechci teď kout horkou jehlou, ale nepřibližovalo se to mému ideálnímu výkonu. Můžu teď ale říct, že přijetí zápasu bylo uspěchané. Měl jsem nemoc, infekci, oslabený organismus a rovněž byla nedotažená příprava kvůli nabídce short-notice. Z toho dost vyvstává i sebejistota do zápasení,” popsal detailně, co bylo jedním z hlavních důvodů jeho prohry.

Ten kop jsem schytal fakt dobře, reakce nebyla vůbec adekvátní. Tohle jsem ještě nezažil. A to je to, co je pro mě potupné. Čím víc tyhle věci ale přicházejí, tak tím spíš mě to posílí. Teď je opravdu na čase si jasně říct a uvědomit, co ano a co ne. V přípravě i těsně před bojem. Byl jsem otřesený a motal jsem se. Říkal jsem si: sakra, jak jsem tohle mohl nechat dopustit. Byla to opravdu maximální naštvanost. Ale je potřeba myslet pozitivně, k ničemu jinému než k pozitivnímu přemýšlení a promýšlení, jak to otočit ve svůj vlastní prospěch, se člověk stejně nevrátí. Je to vlastně i dar,” dodal Jirka ke konci rozhovoru. My mu samozřejmě držíme palce a věříme, že se co nejdříve vrátí v plné síle zpět na špičku!

Reklama