in

Je to už pár (desítek) let! 5 dávných šampionů NHL.

instagram.com
Reklama

A máme tu další pětici NHL týmů, které mají něco společného. Zatímco minule jsme se dívali na týmy, které tuto soutěž nikdy nevyhráli, ačkoliv k tomu měli blízko, dnes se naopak podíváme na týmy, které těch triumfů nemají málo. Je zde však jedno ALE – od jejich posledního Stanley Cupu již uplynuly desítky let a dá se tak říct, že jsou již poměrně dávní šampioni a těžko říct, kdy a jestli vůbec někdy přidají další!

1. Montreal Canadiens

Montreal je historicky vůbec nejúspěšnějším týmem NHL a na svém kontě má neuvěřitelných 24 Stanley Cupů. Mezi padesátými a sedmdesátými léty dominovali, svůj poslední titul však získali v roce 1993 a od té doby mají utrum. Vloni sice byli celkem blízko, avšak ve finále podlehli Tampě 4:1 na zápasy.

2. Toronto Maple Leafs

Druhý nejúspěšnější tým, druhý z Kanady a druhý na našem seznamu. Toronto se pyšní třinácti výhrami NHL, což je stále velmi vysoké číslo. Poslední léta však mají smůlu a ačkoliv většinou patří mezi favority, tak již dlouhých 18 let nepostoupili přes první kolo play-off. Vloni v něm podlehli právě Montrealu.

3. Edmonton Oilers

Dalším kanadským klubem na našem seznamu je Edmonton Oilers – holt Kanada v NHL dříve dominovala. “Olejáři” mají na svém kontě celkem pět Stanley Cupů, téměř všechny z osmdesátých let. Poslední vyhráli v roce 1990.

4. New York Rangers

New Yorským Rangers se dařilo hlavně v rané éře, Stanley Cup získali v letech 1928, 1933 a 1940. Poslední úspěch slavili v roce 1994, tedy před 28 lety.

5. New York Islanders

Druhý tým z New Yorku má na svém kontě, stejně jako jejich největší rival, čtyři Stanley Cupy. Ty navíc získali ve čtyřech po sobě jdoucích sezónách v letech 1980-1983.

 

Je celkem zajímavé, že ačkoliv drtivá většina NHL týmů v současné době sídlí v Americe, tak na našem seznamu jsou tři z pěti kanadské týmy. Je to však dané tím, že v Kanadě NHL vzniklo, tudíž dříve zde nebyla tak velká konkurence a kanadské týmy byly obecně mnohem silnější. Postupně však jejich výrazná dominance slábla a posledním kanadským Stanley Cupem se může pyšnit právě Montreal s jejich triumfem z roku 1993.

Reklama