in

Jaký význam mají sny? Přinášíme vysvětlení těch nejčastějších!

pixabay.com
Reklama

Snění je dodnes záhadou jak pro vědce, tak pro filozofy. Plno odborníků se již snažilo pochopit význam snů – především to, jak se obsah snů odráží do našeho reálného života. Určité spojitosti mezi sny a naším vědomým myšlením byly v rámci mnoha výzkumů už nalezeny. A ty Vám nyní ukážeme!

1. Potřeba jít na toaletu v době, kdy u sebe nemáme záchod.

Toaleta je místo, kde se zbavujeme svého pomyslného ,,odpadu”. Chce-li se Vám tedy ve snu na záchod, ale nemáte po ruce žádnou toaletu, znamená to, že se chcete v životě něčeho negativního zbavit, jen nevíte, jak na to.

pixabay.com

2. Kočky

Kočky znamenají podvod, nebo taky to, že vás zradí někdo, koho máte opravdu rádi. Máte-li ve snu ještě k tomu černou kočku, může to znamenat, že do vaší rodiny přijde zlá nemoc.

Fotky zdarma z Maine coon
pixabay.com

3. Psi

Pes je nejlepším přítelem člověka a to stejné platí i ve snech. Šťastný pes ve snu znamená, že si se svými kamarády toho ještě hodně užijete. Vrčící pes je však známkou toho, že můžete mít mezi svými přáteli zrádce.

pixabay.com

4. Létání

Létání ve snech představuje pocit osvobození. O létání se vám tedy může zdát tehdy, když nabijete určitý pocit svobody, např. díky splnění určitých povinností, které vás předtím dost zatěžovaly.

pixabay.com

5. Hledání něčeho

Hledání čehokoliv ve snu znamená i hledání v reálném životě. Můžete hledat lásku, uspokojení nebo třeba smysl života.

pixabay.com
Reklama

6. Lezení/šplhání směrem vzhůru

Cesta směrem vzhůru vždy znamená snaha o dosažení nějakého cíle.

pixabay.com

7. Voda a hluboký oceán

Voda je symbol emocí. Čirá voda, přes kterou jde snadno vidět ryby a korály, znamená jasnost. Kalná voda znamená utrpení a emocionální zahlcení.

pixabay.com

Je třeba to brát trochu s nadsázkou, protože nic z těchto informací nevíme úplně jistě. Jde jen o řadu experimentů, které se dodnes těžce ověřují. Co ale víme určitě je, že sny jsou pro náš mozek velmi důležité a pomáhají třídit informace během REM fáze spánku.

Čerpali jsme z brightside.me

Reklama